Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Sahip çıkmak zorundayız’


‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi için düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan İHH Sakarya Başkanı Sebahattin Aydın; “Yetimlere sahip çıkmak zorundayız” dedi.

200 milyon yetim
‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi İl Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak söz alan İHH Sakarya Başkanı Sebahattin Aydın, vakfın 2013 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ile ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine başlandığını belirtti. Aydın, dünyada herhangi bir korunma imkanına sahip olmayan 200 milyon yetimin olduğunu, bu yetimlerin organ mafyası, uyuşturucu baronları, insan kaçakçıları ve savaş ağalarının iştahını kabarttığını belirterek; “Biz bu yetimlere sahip çıkmak zorundayız. Orta vadede hedefimiz 1 milyon yetime kucak açabilmek” dedi.


Değerlendirme
İHH Yetim Birimi Başkanı Abdurrahman Şafak ise, Sakarya’da 725 yetimin okullarda desteklendiğini bu rakamla Sakarya'nın, Türkiye’de 3ncü sırada yer aldığını söyledi. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve HSBYKV Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Oğuzhan Özkan, proje uygulama esasları ile ilgili bilgi aktarımında bulunarak; “Her ilçemizde bir koordinatör belirledik. Sizler de en kısa süre içerisinde bir okul koordinatörü belirleyerek sunumların yapılmasına gayret göstermelisiniz. Şehrimizde bulunan tüm okullarda yetim konusu işlenmeli, tüm okullarımız HSBYKV projesine katılım sağlamalı” dedi. Proje kapsamında il genelinde her ay, ilçe içerisinde ise en az dönemde bir defa değerlendirme toplantı yapılması gerektiğini belirtti.

26 Kasım 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1021 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU