Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Öğretmen adaylarıyla buluşma


Sakarya Üniversitesi’nde ‘24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri’ çerçevesinde bir program düzenlendi.

Katılım
SAÜ Personel Yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve geleceğin öğretmen adayı eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri katıldı.

İhtiyaçlar
Fakülte yönetimi olarak fiziksel koşuları ve gerekli donanım çalışmalarını hızla sürdürdüklerini dile getiren Prof. Dr. Karahan, “Zaman geçtikçe, her alanda ilerlemeler olmakta, şartlar değişmekte ve ihtiyaçlar artmaktadır. Şartlar gereği oluşan bu ihtiyaçlara elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Fakültemizde çift anadal programlarını başlattık. PDR, özel eğitim ve sınıf öğretmenliği gibi bölümlerimizden mezunlarımızın tamamına yakını MEB tarafından atanmış durumda” diye konuştu.

Haklı gurur
Öğretmen adayı öğrencilere seslenen Prof. Dr. Karahan, “Öğretmenler Günü’nü öğretmenlerin fedakarlıklarının hatırlandığı gün olmaktan çıkarılması gerektiği düşüncesindeyim.  Bu mesleği seçmenin haklı gururunu taşımanızı, sorumluluk bilincinizi tazelemenizi, yeni nesilleri eğitirken günümüz ve geleceğin koşulları içinde farkındalığınızı arttırmanızı sizden istiyorum” şeklinde konuştu.

Enerjinizin
Eğitim Fakültesi’nin, Türkiye’deki eğitim fakülteleri arasında ikinciliğe yükselmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Elmas, “Bu başarıların çalışmaların devamını diliyorum. Program öncesi öğrencilerimizle sohbet etme fırsatı buldum yüzleri gülüyor. Bu enerjinizin, coşkunuzun bundan sonra ki meslek hayatınızda sizlerle işlerinize yanmasını diliyorum. Çok başarılı, çok geleceğe aydınlık nesiller yetiştirerek, ülkemize geleceğine yön vereceksiniz. Bu dileklerimle öğretmenler gününüzü kutluyorum” dedi.

Büyük görev
Öğretmenler Günü’nü kutlayan Vali Hüseyin Avni Coş, “Türkiye Cumhuriyeti devleti çok kısa sürede küresel bir güç olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin küresel bir güç olması, dünyadaki 200 devlet arasında ilk 5’te yer alan bir devlet olması toplumumuzun bütün fertlerinin çalışmasıyla ve bu hedefe odaklanmasıyla mümkündür. Bu hedefin gerçekleştirilmesinde en büyük görev ve sorumluluk öğretmenlerimize, öğretim kadromuza gençlerimizi yetiştiren, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren eğitim ordumuzdur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Elmas ile Dekan Karahan Vali Hüseyin Avni Coş’a plaket ve hediye takdim etti. Programın sonunda tüm öğrenciler ‘Öğretmen Marşı’nı söylediler.
 

27 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 1164 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU