Günün Tarihi:13 Nisan 2021

CHP’de listeler savaşı


CHP İlçe Kongreleri dün Ferizli, Karasu ve Kaynarca’da iki adaylı olarak yapıldı.

Beraberlik
Ferizli İlçe Kongresi Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, ilçe delegeleri ve yönetim kurullarının katılımıyla yapıldı. Kongre’de Mithat Sarı divan başkanlığını yaptı. 9 ay önce atamayla göreve gelen mevcut Başkan Rüştü Yüksek, birlik ve beraberlik mesajları vererek, gençlerin partiye kazandırılacağını söyledi. Daha sonra yapılan seçimlerde partinin seçimlerde aldığı oylar üzerinde fikir alış verişi yapıldı. Geçilen seçimlerde 45 delege oy kullanırken, Rüştü Yüksek 25 oyla seçildi, rakibi Ziya Yalın ise 20 oyda kaldı. 

Rüştü Yedek’in listesinde şu isimler yer aldı; Ercan Ak, Ümmiye Gündoğdu, Osman Işık, Nalan Memiş, Musa Muslu, Ayşe Savaş, Faruk Şen, İbrahim Turgut, Eray Yalın, Ayşe Yayla, Nezat Yıldırım Ali Yıldız. İl Delegeleri; Emre Aydın, Tarık Döner, Recep Gencer, İlhan Gülşen, Ahmet Gündoğdu, Erdinç Kahraman, Musa Muslu, Cafer Kısa, Rüştü Yüksek.

Ziya Yalın’ın listesinde şu isimler yer aldı; Ahmet Arabacı, İlker Başaran, Şükrü Erçin, Ümmiye Gündoğdu, Şenol Güner, Ahmet Kaya, Ali Kır, Cavit Kocaman, Yaşar Özdemir, Mehmet Ali Öztürk, Nevzat Yıldırım, Faik Yüzlü.

Kaynarca kongresi
CHP’de diğer kongre ise Kaynarca’da gerçekleşti. Burada da iki isim başkanlık için aday oldu. Yapılan konuşmalar ve oylanan gündem maddeleri sonrasında geçilen seçimlerde Ersan Ceylan 25 oyla başkan seçilirken, rakibi Ertan Yıldız 17 oy alabildi.

Ferizli kongresi
CHP İlçe kongrelerinin diğeri ise daha önce görevden alınan Nurhan Aydın’ın başkanlığını yaptığı Karasu’da oldu. Burada iki aday Nurhan Aydın ve Mustafa İngenç yarıştı. Görevden alınan Nurhan Aydın 56 oy alarak yeniden başkan seçildi. Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın divan başkanlığını yaptığı kongre de 106 delege oy kullanırken, Mustafa İngenç 42 oy aldı. Bu kongre de de birliktelik mesajları verildi.

Nurhan Aydın’ın listesinde şu isimler yer aldı. Bülent Ülkü, Uğur Şahin, Bahattin Çağlayan, Onur Acar, Suna Eray, Necmiye Kayış, Ayşe Koşan, Arzu Tetik, Umut Sarıoğlu, Azmi Er, Şükrü Canavar, Yusuf Demircioğlu, Murat Tatlı, Adnan Yıldız. İl delegeleri; Nurhan Aydın, Aslan Akyurt, Yılmaz Akdeniz, Hızır Ekşi, Muhammet Ödül, Yusuf Demircioğlu, Tahsin Kaya, Aykut Çelik, İdris Bayram, Eylem Süt, Ekrem Tanrıseven, Serpil Yüksel, Bahattin Çağlayan, Serdar Muti, Ahmet Albaş, Emine İkiz, Hatice Genç, Fatma Karadeniz, Mehmet Zeki Avcı, Arzu Tetik, Melek Tatlı, Yaşar Ali Uğur, Bülent Ülkü, Necmiye Kayış, Fikret Kırmızı, Kemal Aslan, Murat İnce, Cemil Karakaş.
 

27 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 1620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU