Günün Tarihi:28 Kasım 2021

1 Aralıkta açılıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen Engelsiz Kafe, 1 Aralık Salı günü açılıyor.

Ekonomileri
Daha önce Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılan yapıda dönüşüm çalışması başlatılacağı duyurulmuş, proje kapsamında mevcut binanın Engelsiz Kafe olarak hizmet sunacağı açıklanmıştı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Engelsiz Kafe Projesi ile engelli kardeşlerimizin hem toplumsal yaşama adapte olmalarını hem de aile ekonomilerine katkı sağlayabilmelerini hedefledik. Yeni merkezimizde engelli vatandaşlarımız istihdam edilecek. Engelli gençlere iş olanağı sunarak, onları topluma kazandırma projesi adına örnek bir çalışmayı hayata geçirmiş olduk” diye konuştu.

Genişleyecek
Tamamlanan çalışmalara da değinen Toçoğlu, “Şuanda Kafemizdeki tadilat işlemlerinin tamamı sonlandı. Çevre düzenlemeleri ve peyzaj da projenin muhtevasına uygun olarak tamamlandı. İç mekandaki mimari tasarımın da beğeni kazanacağını düşünüyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal alanlarının genişleyecek olmasının yanı sıra, şehrimize de yeni bir buluşma noktası kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.

Açılış töreni
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, 1 Aralık Salı günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek Engelsiz Kafe açılışının, Çark Caddesi Kafeler Sokak mevkiindeki hizmet binasında düzenleneceği ifade edildi.

27 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 1054 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU