Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Eski başkanların adı neden yaşatılmıyor?’


Büyükşehir Belediyesi’nin Serdivan’da yeni açılan bulvara ismini verecek anket çalışmasında yer alan 9 isim arasında, ilçenin eski belediye başkanlarının adının yer almaması tepkiyle karşılandı.

10. şık size ait
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tüm vatandaşların kurumsal internet sayfasında (www.sakarya.bel.tr) devam eden ankete bugün saat 17.00’ye kadar katılarak, 9 isim arasından birinin yanı sıra 10. bir ismi de kendilerinin önerebileceği belirtildi.


Başkan duyurdu
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun sosyal medya hesabından duyurduğu anket çalışması, bugün itibariyle sona eriyor. Serdivan’da inşa edilen yeni bulvar projesine adını verecek anket ile ilgili olarak isim önerileri alınmış, analizler yapılmış ve alternatifler belirlenmişti. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, saat 17.00’de sona erecek ankete tüm vatandaşlar destek olmaya davet edildi.


Katılımcı belediyecilik
Başkan Toçoğlu’nun çağrısı ile başlatılan ankette şu isimler yer alıyor: Medeniyet, Millet, Aliya İzzetbegoviç, Kampüs, Necip Fazıl, Kültür, Akademi, Gazze, Kardeşlik ve diğer seçeneği. 9 isim dışındaki ‘diğer’ seçeneği ile ankette yer almayan isimler önerilebiliyor. Büyükşehir Belediyesi, başlatılan anket çalışması ile katılımcı belediyecilikte örnek bir uygulamayı daha hayata geçirmeyi hedefliyor.


Serdivanlı’dan isimlere tepki!

Serdivanlı vatandaşlardan bazıları ise, önerilen isimlerin Serdivan ile bir bağlantısının bulunmadığını belirterek, “Serdivan’a hizmeti olmuş eski belediye başkanlarının adı neden yaşatılmıyor? Bunlar defalarca gündeme geldi, ama maalesef kimse dikkate almıyor. Kampüs Bulvarı yerine buraya üniversitenin kurulmasında büyük emeği olan 20 yıllık başkanlardan Hüseyin Karabaş’ın adı verilebilir. Tabii Sinan Pehlivan unutulmamalı. Bu isimler de bir yerlerde değerlendirilmeli. Hatta isterse Zeki Toçoğlu bile adını ilçemizde yaşatabilir” dediler.

Bu arada yine Serdivanlılar’a çağrıda bulunan tepkili vatandaşlar, “Serdivan eski Serdivan değil ama, geçmişte hizmeti olanlar olmasaydı şimdi Serdivan da böyle olmazdı. Üniversitenin yerinin tahsisi ve yolu için eski başkanların emeği de büyük. Üniversite olmasaydı Serdivan belki de böle olmazdı. O nedenle vefa örneği göstermek üzere tüm Serdivanlılar’ı 10. şıktaki diğer isimler yerine bizim başkanlarımızın adlarını yazmalarını bekliyoruz” dediler.
 

30 Kasım 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1123 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU