Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘İlçelerimiz hizmet için birbirleriyle yarışıyor!’


AK Parti 61. İl Danışma Meclisi’nde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Bin yataklı hastanenin nereye yapılacağı konuşuluyor. Bütün ilçelerimiz talip ve hizmet için birbirleriyle yarışıyor. Ancak önemli olan hastanenin Sakarya

Serdivan Salonu
AK Parti 61. İl Danışma Meclisi, dün Serdivan Belediyesi Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Milletvekilleri Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç, eski Milletvekili Hasan Ali Çelik, belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.


Akyazı’ya özel teşekkür
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bu mücadelede yanımızda olan milletvekillerine, belediye başkanlarına ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Seçim sonuçları Sakarya’da yerel siyasetin ve yerel dinamiklerin son derece güçlü olduğunu gösteriyor. Bu vesile ile herkese yeniden teşekkür ediyorum. Özellikle Akyazı İlçemiz 7 Haziran seçimleri sonrasında 970 ilçeden 83. sırada yer almıştı, 1 Kasım seçimleri sonrasında ise 76. sıraya yükseldi. Akyazı teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.


3 kişiden ikisinin oyu
Kılıç, “Sakarya’da yaşayan her 3 kişiden ikisinin oyunu biz aldık. Bundan sonraki seçimlerdeki hedefimiz seçmen artışını da göz önünde bulundurarak 500 bin oydur. Son derece iddialı söylüyorum, bundan sonraki seçimlerde bu şehirde 500 bin oy alacağız. Bu bizim birlik-beraberliğimizin eseridir. Biz bir olduğumuz sürece çok daha büyük zaferlere ulaşacağız. Bu seçimlerde milletimiz omuzlarımızda olan sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Yeni bir başlangıç yaptık ve yolumuza devam edeceğiz. Bizim davamızda kişisel hesaplara yer yok” dedi.


Hizmeti hak ediyoruz
İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve SKM Başkanı Erkut Aşoğlu sunumlarını gerçekleştirdiler. Hatipoğlu, kadın kolları olarak seçim çalışmaları boyunca 3 bin 700 ev toplantısı gerçekleştirdiklerini ve 90 bin çat kapı ev ziyareti yaptıklarını belirtti. Sunumların ardından Sakarya’da en yüksek oy oranına ulaşılan ilçe olan Akyazı İlçe Başkanı Fevzi Bora kürsüye çıktı ve “Her zaman olduğu gibi, 1 Kasım seçimlerinde de çıtayı en yükseğe Akyazı olarak biz koyduk. Akyazılı hemşerilerime teşekkür ederim. Tüm teşkilatımızı da tebrik ediyorum. AK Parti’ye 2002’den beri Sakarya’da en yüksek desteği veren Akyazılılar, daha fazla hizmet ve ayrıcalığı hak ediyor” dedi.
İşsizlik kalmayacak
En yüksek oy alınan ikinci ilçe olan Kaynarca’nın Belediye Başkanı Zeynur Özel ise, “ Biz bu seçimi hep beraber kazandık. Özellikle yapılan hizmetler bu başarımızın altında yatan en önemli nedenlerden. Tüm il ve ilçe teşkilatlarını bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Kaynarca’da birçok yatırım yaptık, ama AK Parti olmasaydı biz bunları yapamazdık. Kaynarcamız’ın doğal güzelliklerini tüm halkımıza sunmak istiyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız’ın projeleri var. İnşallah en kısa sürede hayata geçecektir. OSB’lerimiz de faaliyete geçtiğinde Kaynarca’mızda ve Sakarya’mızda işsizlik sorunu kalmayacaktır” dedi.


Muhtarları unutmadı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da, “Bugün hem teşkilattaki arkadaşlarımızın çalışmalarını, hem de seçim çalışmalarının getirmiş olduğu başarıyı keyifle dinliyoruz. Ancak unutmayalım ki bir şeyi elde etmek kadar onu muhafaza etmek daha önemlidir. Dolayısı ile bu başarıyı korumak ve daha yukarılara çekmek için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Biz bu milletin hizmetkarlarıyız. Onların bu desteğine layık olmak için gece-gündüz çalışmalıyız. Elde edilen bu başarıda muhtarlarımızın da katkısı büyük. Herkes üzerine düşeni yaptı, herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


Yüksek başarılar
1 Kasım seçimlerinde kirli ittifaka karşı en güzel cevabın millet tarafından verildiğini söyleyen Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Bu davayı bugünlere getirenlerden Allah razı olsun. Başarımızı muhafaza etmeliyiz. Milletin duaları ile yola çıktığımızı unutmamalıyız. Bu milletin aklına yalanlarla girilmesine müsaade etmeyelim. Hizmet etmeye devam edeceğiz, en ücra köşede bile yine AK Parti olacak. Bu davanın daha yüksek başarılara ulaşmasına, il başkanımızın dediği gibi 500 bin oylara ulaşmasına destek olacağız” dedi.


Kazanımlar
Milletvekili Mustafa İsen, “Bizim milletimiz arif bir millettir. Ortaya çıkardığı seçim tablosu ile ülkenin yüzde 95’lik diliminin mecliste temsil edilmesini sağladı. Türkiye AK Parti ile hedeflerine yürümeye devam edecek. 1 Kasım’a giderken sıkıntılar olduğunu söylemiştik. Bu sıkıntılardan iktidarımızla birlikte çıkacağız. Milletvekillerimizle birlikte Sakarya’mız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah Sakarya’nın bu iktidardan kazanımları olacak, biz de buna vesile olacağız” dedi.


2023 hedefine doğru
AK Parti’nin arkasında halk desteği olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Türkiye olarak 2023 hedefimize güçlü bir şekilde ulaşacağız. Bu hedefin en önemli eşiği 1 Kasım seçimleriydi. Şimdi ise çalışma zamanı. Seçim beyannamesinde yer alan tüm vaatlerimiz yerine getirilecek. Sakarya meydanlarında ne söylemişsek hepsi yerine getirilecek” dedi.


Bin yataklı hastane
Üstün, “ Hizmet yapmak kolay, AK Parti zamanında Sakarya hak ettiği hizmeti fazlası ile almıştır ve bundan sonra da almaya devam edecektir. Son günlerde bin yataklı hastane tartışmasına şahit oluyoruz. Oraya mı yapılsın, buraya mı yapılsın diyorlar. Bu bizim için güzel bir gelişme bütün ilçelerimiz hizmete talipler. Hizmet yarışında birbirleri ile yarışıyorlar. Basınımız da sağ olsun bunu dile getirerek yatırımlarımızı halkımıza duyuruyorlar. Ancak önemli olan bu hastanenin Sakarya’ya yapılacak olması. Bundan sonrası teknik olaylar, bakanlığımız gerekli kararı verecektir. Merak etmeyin işler yolunda gidiyor. Yarın (bugün) saat 13.00’te Kalkınma Bakanı ile toplantı gerçekleştireceğiz. Kalkınma ve planlama konusunda Sakarya’ya yapılacak olanları konuşacağız” dedi.

30 Kasım 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1102 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU