Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Konya ile eğitim işbirliği


Sakarya ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında; sosyal kültürel faaliyetler başta olmak üzere, iyi örnekler ve eğitimde kaliteyi arttırma projeleri üzerinde işbirliği yapılacak.

Yöneticiler
Bu kapsamda bilgi paylaşımı ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 35 kişilik bir heyet, geçtiğimiz hafta sonu Konya’ya eğitim gezisi düzenledi.İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında, milli eğitim yöneticileri ve 16 ilçenin milli eğitim müdürlerinin katıldığı eğitim gezisinde, Konya İl Milli Eğitim yöneticileriyle iki ilin eğitim çalışmaları konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

YHT ile gittiler
Konya eğitim gezisine Arifiye’den geçen Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile üç saat onbeş dakika süren bir yolculukla giden Sakaryalı eğitimciler Konya Öğretmenevi’nde misafir edildiler. İlk gün Konya İl Milli Eğitim yöneticileriyle iki ilin eğitim faaliyetleri ve projeleri üzerinde değerlendirme toplantıları yapıldı.

Tarihi yerler gezildi
Ülkemizin yurt dışı ve yurtiçinden en çok turist ağırlayan illerinden Konya’da Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi Camii ve Müzesi, Alaaddin Tepesi, Meram Bağları, Selimiye, İplikçi ve Kapu Camileri, tarihin en canlı yaşatıldığı Sille Yerleşim Merkezi, 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Kelebekler Vadisi, Bilim Merkezi gibi tarihi ve turistik yerleri gezen Sakaryalı eğitimciler, Mevlana Kültür Merkezi’nde Sema gösterisi izleme imkanı da buldular. Gezi sırasında 50 ülkeden 300 öğrencinin eğitim gördüğü Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni de ziyaret eden eğitimciler, burada farklı kültürlerden gelen öğrencilerle sohbet ettiler.

Sakarya’ya davet
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Selçuklu Belediyesi’nin misafir ettiği Sakaryalı eğitimciler, bilgi paylaşımı ve işbirliği toplantılarının devamı için Konyalı eğitimcileri Sakarya’ya davet ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, hafta sonunda düzenlenen iki günlük eğitim gezisinin çok faydalı geçtiğini belirterek, iller arasında kaynaşmayı ve yakın işbirliğini sağlayan bu tür eğitim gezilerinin devam edeceğini kaydetti.
 

2 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1080 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU