Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Hızar artık taşmayacak


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Kocaali Hızar Deresi Dere Islah ve Taşkın Koruma Projesi’nin ilgili bakanlıkça 2016 yılı yatırım programlarına alınması konusunda destek verdi.

Detaylar

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Meclis Üyesi Rasim Depe ile birlikte Milletvekili Üstün’ü makamında ziyaret eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’dan geldi.  Yaklaşık iki saat süren ziyaret kapsamında daha önce Hızar Mahalle’de bir bölümü yapılan Dere Islah ve Taşkın Koruma Projesi’nin devamına ilişkin detaylar konuşuldu.

Destek verecek

Başkan Acar, bahsi geçen iki projenin 2016 yılı yatırım programlarına alınması konusunda görüş alış-verişi yapıldığını ve Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün de projelere 2016 yılı içerisinde başlanması konusunda destek vereceğini söyledi.

Dere ıslah

Başkan Acar, “İlçede özellikle Hızar Mahalle, Yayla Mahallesi ve Alandere Mahallesi’nin ortak sorunu haline gelen Hızar Deresi üzerinde ıslah çalışması yapmıştık. DSİ eli ile yapılan bu çalışma kapsamında Hızar Deresi’nin yaklaşık bir kilometrelik bölümü ıslah edildi. Ancak son dönemdeki yağışlar yapılan çalışmanın yetersiz kaldığını gösterdi” dedi.

Çalışma başlatıldı

Başkan Acar, “Buna karşılık biz de Hızar Deresi’nin büyük bölümü Yayla Mahallesi ve Alandere Mahallesi’nde kalan ve Islakağız Mevkii’ne kadar olan yaklaşık iki buçuk kilometrelik kısmının da ıslah edilmesi için çalışma başlattık. Sonuç olarak Milletvekilimiz Üstün’den hazırlık aşaması şu an için DSİ tarafından devam eden Yayla- Alandere-Islakağız güzergahı Dere Islah ve Taşkın Koruma Projesi’nin DSİ’nin 2016 yılı yatırım programına alınması konusunda destek aldık” dedi.

 

 

3 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 901 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU