Günün Tarihi:29 Kasım 2021

CHP’nin 20 yıllık başkanı kazanamadı


CHP’nin dün Taraklı’da yapılan kongresinde, iki liste ile seçime girildi. 20 yıllık başkan Sabahattin Dönmez’in karşısına Kadir Güneş rakip olarak çıktı.

İl delegeliği
Parti içi mücadele kapsamında il delegeliğine yönelik yapılan mücadele sonrasında, 61 delegeden 55’i oy kullandı. Kadir Güneş 33 oy alırken, Dönmez ise 22 oyda kaldı. Bu sonuçla Taraklı’da 20 yıllık Dönmez devride sona erdi. 

Katılım
İlçe Örgütünde gerçekleşen kongreye Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve delegeler katıldı. Kongrede divan başkanlığını İl Kadın Kolları Başkanı Fusün Çetin yaptı. Kongre de konuşma yapan Milletvekili Özkoç, parti içi çekişmenin kimsenin fayda sağlamayacağını belirtti.

Kazanan liste
Seçimi kazanan Kadir Güneş’in listesinde; Fazlı Aktepe, Mehmet Bayrakdaroğlu, Adnan Bozkurt, Mehmet Esen, İsa Esentepe, Hüseyin Gömeç, Turgay Kadıoğlu, Erol Kolsuzoğlu, Özcan Küçükçınar, Cemalettin Özer.
Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Kurt; Cemalettin Boş, H.İbrahim Ordu, İ. Hakkı Kaya, İrfan Ertürk, Mustafa Çelik, Vedat Çelik, Yüksel Çamdeviren, Ziya Alan.
İl delegeleri; Kadir Güneş, Niyazi Kaynar, İsmail Puri, Mehmet Türkdoğmuş, İzzettin Kömürcü.

Kaybeden liste
Sabahattin Dönmez’in kaybettiği liste de şu isimler yer aldı. Mustafa Aydemir, Cemalettin Bostanoğlu, Arif Armağan, İsmail Doğan, Ali Özkaraca, Hüseyin Doğan, Kadir Kaynak, Yüksel Çamdi.i, Arif Çevik, Birol Çakar.
Yedek Üyeler; Fahri Çakar, Vedat Çelik, Yüksel Özkan, Vurkan Sanlı, Kemal Fidan, Salim Karakaş.
İl delegeleri; Sabahattin Dönmez, Turgay Kadıoğlu, İsmail Doğan, Arif Armağan, Ünal Doğan.
 

3 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1529 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU