Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Karasu Belediyesi borçlanıyor


Karasu Belediyesi, Aralık ayı olağan meclis toplantısını belediye meclis salonunda, Mehmet İspiroğlu Başkanlığında gerçekleştirdi.

Anaokulu
Meclis toplantısında 3 madde görüşüldü. Gündemin ilk maddesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün, ilçemiz İncilli mahallesinde 125 ada 8 nolu parselde bulunan, mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazın Anaokulu olarak yapılmak üzere tahsisi istenmiştir. Ancak söz konusu taşınmazın İmar planında Ortaöğretim alanında kaldığından plan tadilatının “ Anaokul Alanı” olarak değiştirilmesi meclise sunuldu.

Norm kadro
İkinci madde, Yazı İşleri Müdürlüğünün, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye ve Bağlı kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Standartlarına Dair Yönetmeliğin 24. Maddesinin birinci fıkrası gereği,  Belediye ve Mahalli İdare Birliklerinde kullanılacak geçici iş pozisyonları bu kurum ve kuruluşlar için norm kadro standartları cetvelinin görüşmesi meclise sunuldu.

Afet bölgesi
Meclis gündeminin son maddesi, 28.09.2015 ve 30.09.2015 tarihlerinde ilçe ve Sakarya ilinde meydana gelen doğal afet sonrasında bozulan ve zarara uğrayan, selden zarar gören, kırsaldaki ve şehir merkezindeki cadde ve sokaklar ile park, bahçe ve okulların zarar görmüş alanlarının yenilenmesi görüşüldü.

Kredi alınması
Bazı bölgelerde yağmur suyu şebekesi ve yağmur suyunu toplayan kanalların ıslahı, semt sahalarının yapılması ve ileride yaşanabilecek afetlerin önüne geçmek amacıyla belediye tarafından yapılan ihalenin sonuçlandığı açıklandı. Sonuç olarak çıkartılan masrafların gideri olarak kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş’den kredi alınabilmesi için Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na yetki verilmesi meclise sunuldu. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Ocak ayı olağan meclis toplantısının 5 Ocak 2016 tarihinde yapılacağını belirtti.
 

5 Aralık 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1089 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU