Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Ağaç nasıl kesilir?


Kaynarca’da köylülere ‘Ağaç kesme ve boylama operatörlüğü’ kursu verildi. 57 kişiden oluşan kursiyerler eğitim sonunda sertifika aldı.

Kurs düzenlendi
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü” (AKBO) Kursu Kaynarca Şefliği’nde yapıldı.


Yetiştirmek üzere
Eğitim, iş sağlığı ve güvenliği ile ileri kesim teknikleri konularında vasıflı işçi yetiştirmek üzere Orman İşletme Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde üretim işlerinde çalışan köylülere yönelik olarak düzenlendi. Bu maksatla Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü Söğütlü ve Kaynarca İşletme Şeflikleri’nde Kaynarca, Söğütlü ve Ferizli ilçelerindeki köyleri kapsayan AKBO eğitimleri tamamlandı.

Sertifika aldılar
Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü Kaynarca İşletme Şefi Adem Suna idaresinde sürdürülen eğitimde, iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetimi, kesim hazırlığı, kesme ve boylama konularında teknik ve pratik bilgiler verildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 57 kişiden oluşan kursiyere 56 saatlik bir program modülü uygulayarak kursu bitiren üretim işçilerine sertifikaları verildi.
 

7 Aralık 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 857 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU