Günün Tarihi:17 Ocak 2021

İnanması güç ama doğru


Dört ay önce tedavi için gittiği hastanede tesadüfen böbreklerinde taş olduğunu öğrenen Halil Özsipahi (50), kentteki özel bir hastanede ameliyat oldu.

Tedavisinde
Üroloji Uzmanı Dr. Osman Metin ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, böbreklerinden 98 adet taş çıkarılan Özsipahi, sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Metin, Türkiye'de sınırlı sayıda merkezde gerçekleştirilen kapalı böbrek ameliyatları sayesinde sadece taş hastalıkları değil, böbrek yolu darlıkları, tümör ve kist gibi başka hastalıkların tedavisinin de mümkün olduğunu söyledi.

Kesiksiz
Vücutta herhangi bir kesik oluşturmadan yapılan tedavilerin hastayı çabuk iyileştirdiğine işaret eden Metin, "Tedavi edilecek bölgeye sadece bir delikten girilerek gerçekleştirilen perkütan renal cerrahiyle vücut yapıları fazla zarar görmediği için hastalar, 1-2 gün gibi kısa sürede hayata kaldıkları yerden devam edebiliyor. Önceleri bu tür ileri düzey operasyonlar için hastalar, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerdeki merkezlere gönderiliyordu. Şimdiyse bu şehirlerden merkezimize hasta kabul etmeye başladık" dedi.
 

9 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 859 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU