Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Rus GAZ’dan durdurma açıklaması


Söğütlü’de faaliyet gösteren GAZ Ticari Araçlar Türkiye Fabrikası'nın Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu, yeni modellerin üretilmesi için gerekli olan platform değişikliklerinden dolayı 35 gündür üretime ara verildiğini belirterek, "Başka bir özel sebep bulu

Haberler doğru değil
Tiryakioğlu, Türkiye-Rusya arasındaki gerginlikten kaynaklı fabrikalarında üretimin durdurulduğu şeklinde çıkan haberlerin doğru olmadığını vurguladı. Yeni modellerin üretilmesi için gerekli olan platform değişikliklerinden dolayı sadece 35 gündür üretime ara verildiğini anlatan Tiryakioğlu, "Başka bir özel sebep bulunmamaktadır. Bu haber, bizimle bir saniye bile konuşulmadan servis edilmiş, tamamen kendi düşüncelerine göre yazılmış bir haber. Bunu çok net ifade edeyim" diye konuştu.

İlk defa değil
Tiryakioğlu, "üretimin durdurulması" ile "ara verilmesinin" ayrı şeyler olduğunu kaydederek, "Birçok fabrika, çeşitli sebeplerden dolayı zaman zaman üretime ara verebilir. Bugünleri fırsat bilen insanlar çeşitli haberler yaratmaya çalışıyorlar, bu tür haberlerle ilk defa karşılaşmıyoruz ama yazılan gibi bir şey kesinlikle yoktur. Diğer fabrikalar dönem dönem ne yapıyorsa bizimki de rutin bir ara vermedir. Başka da bir şey yok" dedi.
 

11 Aralık 2015 , Cuma Bu haber toplam 1132 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU