Günün Tarihi:18 Ocak 2021

İş güvenliği için film


SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezi’ni kurduktan sonra elektrik dağıtım faaliyetlerinde iş sağlığı ve güvenliğini konu alan eğitim filmleri serisinin sahadaki tüm çekim çalışmalarını tamamladı.

Hassasiyet
Çalışanların iş güvenliği konusuna hassasiyetle yaklaşan SEDAŞ, bir yıl içinde 1551 çalışanın iş güvenliği eğitimlerini de tamamladı. Yapılan bu film çalışmaları, eğitimlerde çalışanlara iş güvenliği iş kültürünün daha da çok benimsetilmesinde kullanılırken, en üst düzey yöneticiler de bu konuda artan hassasiyetten mutluluk duyduklarını belirtiyor.


20 dakikalık
SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, çalışanlara değişik zamanlarda iş güvenliği ile ilgili verdiği mesajlarda, “Sizlerin güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmanızı öncelikli görevimiz olarak belirledik. Bizler için iş sağlığı ve güvenliği her şeyin önünde gelmektedir” diyor. SEDAŞ çalışanları için, iş güvenliği kültürünün ve bilincinin gelişmesi ve iş kazası risklerine dikkat çekmek, bunları önlemek amacıyla, eğitim materyali olarak kullanılmak üzere, iş güvenliği konusunda 20 dakikalık filmlerin tüm bölümlerine ait çekim çalışmalarını tamamladı.


Anlatıyor
SEDAŞ, eğitim amaçlı hazırlanan 20 dakikalık kısa filmlerde, tehlike ve risklerin gösterilmesi, saha güvenliği, kişi güvenliği, araç güvenliği, bakım, görülebilirlik, iş güvenliği kıyafetlerinin ve malzemelerinin kullanımı, çalışma koşullarında iş güvenliği önlemlerinin alınması konularının ayrıntılı bir şekilde anlatılması ve gösterilmesini hedefliyor.


Mesaj veriliyor
Eğitim amaçlı hazırlanan filmlerde şebeke operasyon ekipleri ile kesme-açma ve okuma elemanlarının, kayıp-kaçak elemanlarının, bakım ekiplerinin iş güvenliği anlamında dikkat etmesi gereken hususlar ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor. Tehlike-risk kavramlarının anlatılmasında kullanılabilecek yardımcı bir eğitim aracı olarak tasarlanan filmlerde en yaygın risklere ve iş kazalarına dikkat çekilerek, “Dur, Düşün ve Harekete Geç” mesajı veriliyor.

14 Aralık 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU