Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Sigara ve alkol satanların dikkatine


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) tarafından belirlenen tütün ve alkol satış belgeleri ücretleri konusunda açıklamada bulundu.

Satış belgesi almak isteyenlerin 31 Mart 2016 Perşembe gününe kadar müracaatta bulunmasını isteyen Akdardağan, başvuru işlemlerini oda olarak yürüttüklerini, Ziraat Bankasına yatırılan harç bedelleri sonrasında Tarım Müdürlüklerinin de de işlemlerin yapılabildiğine dikkat çekerek, “Buna göre; 2016 yılı satış belgesi bedelleri; Tütün Mamulü, Akollü içki ve etil alkol/metanol toptan satış belgeleri için 3 bin 850 TL. Tütün Mamulü, Akollü İçki ve Etik Alkol Parakende satış belgeleri için; İl Merkezlerinde ve Büyükşehir Belediyesi dahilinde 255 TL, ilçe merkezlerinde 175 TL, diğer mahallelerde 60 TL, Açık içki satış belgeleri almak isteyenlerden, il merkezlerinde ve Büyükşehir Belediyesine dahil ilçelerde bin 45 TL, diğer mahallelerde 405 TL, Nargilelik Tütün Mamulü sunum uygunluk belgesi almak isteyenlerden il merkezinde Büyükşehir Belediyesinde dahil ilçelerde 2 bin 550, diğer mahallelerde 2 bin 350 TL bedel alınacaktır” dedi.

İlk defa
Akdardağan, bu tarihten sonra yapılan müracaatların geçerli olmayacağını ve bedelleri yatırmayanların belgelerinin Nisan 2016’da sone ereceğini, yeniden belge almak isterlerse ilk defa satış belgesi alacaklarını hatırlattı.
 

16 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 896 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU