Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Altay Tankını biz üretmeliydik’


Türk Harb-İş Sendikası Sakarya Şubesi geleneksel olarak düzenlediği emeklilik töreninde konuşan Başkan Yaşar Yavuz, Altay Tankının üretiminin özelleştirilmesini eleştirdi.

Fırtına Obüsler

Emekliye ayrılan işçilere verilen plaketlerin ardından konuşan Türk Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, “Hepinizin bildiği üzere fabrikada fırtına obüs tankı imalatı yapıyoruz ve şu ana kadar 280 adet yaptık. Birliklerde görev yapıyor ve bize maliyeti 9 bin 500 dolardı. Savunma sanayii ve ülke ekonomisine ne kadar katkı sağladığımız ortada” dedi.

Altay Tankı

Başkan Yavuz, “Altay Tankına da talibiz diye gitmediğimiz milletvekili ve kapı kalmadı. Eğer bize verilseydi, şimdi Güneydoğu’da bu Altay Tankı bizi savunmaya başlamıştı. Ülkenin savunma sanayisi özel olamaz. Savunma sanayiini özele veremezsiniz” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından aşure ikramı da yapıldı. 

20 Aralık 2015 , Pazar Bu haber toplam 1078 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU