Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Minikler unutmadı!


Adapazarı Atatürk İlkokulu öğrencileri, 12-18 Aralık tarihleri arasındaki ‘Yerli Malı Haftası’nı düzenledikleri etkinlikte coşkuyla kutladı. Yerli malının öneminin vurgulandığı etkinlikte, minikler evden getirdikleri yiyecekleri arkadaşları ile paylaştıla

Özen göstersinler

Öğrencilere Yerli Malı Haftası’nın önemini uygulamalı olarak anlattıklarını söyleyen 1-G Sınıf Öğretmeni İmren Bayramoğlu, "Yerli malı kullanmanın önemini bu yaşta öğrencilerimize aşılamalıyız ki, gelecekte yerli malının kullanımına özen göstersinler ve ülke ekonomisine katkı sağlasınlar. Öğrencilerimize bunu uygulamalı olarak anlatmak istedik. Evlerinden getirdikleri yerli yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak ikramda bulundular” dedi.
Şiir okudular
Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen Elif Kağızmanlı ve İrem Kulay, haftanın önemine vurgu yapmak için şiirler okudular. Öğrenciler, “Çok heyecanlıyız. Evde annelerimiz bizler için pasta-börek yaptı. Mısır patlattı. Yerli meyvelerimizi çantamıza koydu. Biz de şimdi arkadaşlarımızla hep birlikte yiyoruz” diye konuştular.

Müdürden kutlama
Okul Müdürü Müdür Turan, Yerli Malı Haftası’nı ilk kez kutlayan 1. sınıf öğrencilerinin coşkusuna ortak olurken, yerli malının önemini anlatarak çocukları bilgilendirdi ve öğrenci velilerine de, “Bizim amacımız öğrencilerimize sevgi, paylaşma ve özgüven aşılamaya çalışmaktır. Bunu sadece öğretmenlerle değil, veliler ile birlikte yapıyoruz” dedi.
Hayata bakış
Turan, “Öğrencilerimiz hem zihin, hem de kas gelişimleri ile hayata bakış açıları ve arkadaşlık duygusu, birlik-beraberlik içerisinde oyun oynamaları, paylaşmayı öğrenmeleri adına çok güzel bir yıl geçirecekler. Bu çocuklar bizlerin geleceğidir. Dolayısı ile çocukları ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemiz güzel günlere yelken açacaktır” diyerek, emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere, idarecilere ve velilere ayrı ayrı teşekkür etti.
Foto: Başlarına taktıkları meyve figürlü şapkalarla etkinliğe katılan minikler, renkli görüntüler oluşturdular.

21 Aralık 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1032 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU