Günün Tarihi:6 Haziran 2020

‘Kimse partiye zarar veremez’


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Hakaret 54 adı ile toplanan ve olağanüstü kurultay için imza toplayan grubu eleştirerek, partiye kimsenin zarar veremeyeceğini söyledi.

Özümüzü kaybetmek
Bülbül, bir süredir ara verdiği haftalık toplantılarına dün devam etti. Geçtiğimiz nafta sonu Sakarya’da olağanüstü kurultay çağrısı yapan Hareket 54 isimli grubu eleştiren Bülbül, “Milliyetçi Hareket Partisi dün kurulmuş bir parti değildir. MHP geleneği olan davası olan inancı olan hedefi olan bir siyasi partidir. MHP olarak özümüzü kaybetmemek için gereken mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizi biliyoruz. Şuan Türkiye’de imza toplandığı ifade edilmektedir, imzanın çok sayıda rakamlarla işte toplandığı eksik olduğu çok fazla toplandığı ifade edilmektedir. Bunlar spekülatif ifadelerdir gerçeğinin ne olduğunu da göreceğiz” dedi.

Soru işaretidir
Başkan Bülbül, “Şunu da anlamak mümkün değildir. Antrparantez imza toplandıysa niye teslim etmiyorsunuz. İmza incelemeleri başlasın ondan sonra bu süreç olağanüstü kongre talebiyle değerlendirilmeye alınsın yetkililer tarafından değerli makamlarca. Bununda yapılmaması ayrıca bir soru işaretidir.  Milliyetçi Hareket Partisinin Sakarya’da 16 tane ilçe teşkilatı var. İlçe teşkilatları var Ülkü Ocakları var” dedi.

Kutuplaşma
Bülbül, “Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımızla görüşmelerimiz oldu arkadaşlar sorumluluklarımız var. Sakarya geçmişte siyasi kutuplaşmalardan çok çekti. Ülkücüler ülkücülere mesafe koydu. Ülkücüler ülkücülerin cenazesine düğününe gitmez oldu. Biz buraya gelmeyelim bu oyuna düşmeyelim diye sorumluluğumuzu yerine getirmek için düşünmek istedik” dedi.

Mesaj eleştirisi
Bülbül, “Sakarya teşkilatını sosyal medya çirkinliğine düşürmek istemedik” diyen Bülbül, “Sonra bu toplantı olayı çıktı. Hareket 54 diye isimle bizim partimizin mesaj listesine telefonlarına bakın bu çok önemli bir şey bu bizim mahremimizdir korsan bir şekilde izinsiz mesaj gönderilmiş. Sakaryalı ülkücüler işte Orhangazi Kültür Merkezinde toplanıyor diye bir mesaj. Şimdi Sakarya’daki ülkücülerin tek bir adresi var oda Milliyetçi Hareket Partisidir” dedi.

Siz bilirsiniz
Bülbül, “Bizde bir yanlış anlaşılmaya sebep vermesin diye bizde mesaj çektik dedik ki biliniz ki çekilen mesajla ve toplantıyla MHP’nin  hiç bir alakası yoktur dedik. Arkasından bu mesajlar tekrar etti. Bu kez de onlar gönderdi bizde gönderdik. Bunun kamuoyunda bizi gülünç duruma düşürecek bir hareket olacağını biliyorduk. Ama bu tedbiri almak zorundaydık. Arkasından toplantı günü geldi. Toplantıya katılalım mı diye arayan arkadaşlarımızda siz bilirsiniz dedik. Bunu da konuştuğum arkadaşlarıma sorabilirsiniz.  Milliyetçi Hareket Partisinin kurumsal kimliğini kimseye yedirtmem. Kimse partimize zarar veremez” dedi.

Türkiye savaşa
Başkan Bülbül, “Ben herkese buradan sesleniyorum. Ey başını aşağı işinle ilgilen. İmzaymış, kim vermiş, kim vermemiş boş verin. Memleket gidiyor ayaklarımızın altından. Bu ülkede başkanlık sistemi geldiği gün MHP diye bir parti görecek miyiz onu düşünün. Türkiye 3.dünya savaşının eşiğindedir. Bizim bunları konuşmamız gerekiyor” dedi.
 

24 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 825 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU