Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

‘Sessiz gücün sesini dinledim’


CHP Sakarya İl Başkan Adayı Erdoğan Isır'ın kongre öncesi yaptığı açıklamasında sessiz güç olan tabanın sesini dinleyerek aday olduğunu belirtti.

Hazırım
Isır yaptığı yazılı açıklamasında, “Kongrede il başkan adayı olmaktaki amacım partimdeki herkesi kucaklamak CHP’nin gerçek sahibi olan partililerimiz adına daha güçlenerek yolumuza devam etmektir. CHP Türkiye’nin partisidir. Biz birlikte güçlüyüz CHP biz birlikte olduğumuz sürece daha güçlü olacaktır. Birliğin sağlanması ve partimizin daha güçlü siyaset yapması için ben göreve hazırım” dedi.

Fikirleri sordum
Isır, “Bugüne kadar parti tabanımdan farklı siyaset asla yapmadım. Nereye aday olduysam ilk önce bu adaylığımın onayını tabanımdan aldım. Tabanıma sormadan siyasette adım atmamayı kendime ilke edindim. Çünkü bu partinin en önemli öğesi kıymetli tabanımızdır tabanımız bu partinin temelidir. Yıllarını bu partiye vermiş CHP’liler benim için her zaman önemlidir. İl başkan adaylığımdan öncede birçok isimle görüşerek fikirlerini aldım. Kimseden beni destekleme sözü istemedim, sadece onların fikirlerini sordum.  Şunu açıkça ifade etmek istiyorum ki ben kimsenin adamı olarak bu yarışa girmiyorum. Ben CHP’li Erdoğan Isır olarak partime hizmet etmek ve partime daha yararlı olmak için bu göreve talip oluyorum” dedi.

Geri çevirmedim
Isır, “Parti içinde kimse ile problem yaşamadım. Benim parti içinde ki şahıslarla ve kişilerle değil, yönetim şekilleri ile problemim vardır. Bir CHP’li olarak Sakarya’da milletvekili sıralamasının demokrasinin birinci şartlarından olan ön seçim ile belirlenmemesi tüm CHP’liler benimde onaylamadığım bir şeydi. O dönem bende ön seçimi istememe rağmen verilen görevi de geri çevirmedim. Milletvekili adayı olarak geçirdiğim iki seçimde partime en iyi hizmeti vererek sahada aktif olarak çalıştım” dedi.

İşbaşına
Isır, “Her zaman demokrasiye inanmış biri olarak seçimle işbaşına gelmenin önemini sürekli dile getiriyorum. Bundan dolayı olağan il kongremizde delegelerimizin iradesi ile yapılacak seçimde ortaya çıkacak sonuç son derece önemlidir.  Daha önce belirttiğim gibi partimin her kademesinde bana ne görev verilirse bunu yerine getirmiş biri olarak kongremizde delegelerimizin takdiri ile ne sonuç çıkarsa çıksın buna uygun görevi üstleneceğimin bilinmesini istiyorum” dedi.
 

24 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 936 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU