Günün Tarihi:29 Kasım 2020

‘Mücadelemiz aralıksız sürüyor’


Sakarya Valiliği'nde toplanan Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu’na başkanlık eden Vali Hüseyin Avni Coş yaptığı konuşmada, gençlik ve genel sağlığın korunmasının, devlete verilmiş temel görevlerden bir tanesi olduğunu belirtti.

Milli bir vazife
Coş, geleceğin teminatı olan gençlerin bedenen ve ruhen sağlıklı olarak yetiştirilmesinin milli bir vazife olduğunu vurgulayarak, "Bu milli vazifede çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu görevleri büyük bir aşkla, şevkle, heyecanla yerine getirmek için gayret ediyoruz" ifadesini kullandı.


3 ana başlık
Uyuşturucuyla mücadele konusunu, 3 ana başlık altında ele aldıklarını aktaran Coş, "Bir tanesi arzın azaltılması, diğeri talebin azaltılması, diğeri de uyuşturucu madde hakkında bilgi verilmek suretiyle hedef kitlenin, gençlerin kesinlikle bu tehlikeli maddelerden uzak tutulması, teklif dahi edilse ret edilecek şuur seviyesine, bilinç düzeyine eriştirilmesi" şeklinde konuştu.


İhbar hattı
Coş, uyuşturucuyla mücadele konusunda yapılan çalışmaların başarıyla sürdürüldüğünü belirterek, “Bu doğrultuda yakalanan uyuşturucu miktarında ve uyuşturucu satıcısı sayısında önemli oranda artışlar kaydedildiğini görüyoruz. Bunun yanında talebin azalması konusunda da yaygın bir şekilde il genelinde çalışmalarımız 24 saat esasına dayalı olarak hemşehrilerimizin desteğiyle sürdürülmektedir. Özellikle 155 ve 156 ihbar hatlarına intikal eden her türlü bilgi kayıt altına alınıp değerlendirilmektedir ve titizlikle ele alınan bu çalışmalar sonucunda bazılarında önemli olayların, suçların yakalanması ve narkotikle ilgili özellikle suçların ve suçluların kolluk kuvvetlerimizce el konulması ve adliyeye teslim edilmesi işlevleri başarıyla yürütülmektedir. Bundan ötürü Sakaryalı hemşehrilerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

24 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU