Günün Tarihi:25 Ocak 2021

SASKİ model oluyor


Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen İçmesuyu Yönetimi Bilgilendirme Toplantısı sona erdi.

Kaynaklardan
Kapanış günü kapsamında SASKİ Hızır İlyas Su Yönetim Merkezi’nde bulunan İçmesuyu Arıtma Tesisleri ve Sakarya Nehri üzerinde inşa edilen Hidroelektrik Santrali’ni gezen misafirler, SASKİ bürokratları tarafından suyun hanelere ulaşana kadar geçtiği safhalar ile hidrolik kaynaklardan çevreye duyarlı enerji üretimi konularında ayrıntılı bilgilendirildi. Tesis gezilerinin sonunda misafirler, Justinyen Köprüsü’nü de inceledi.

Örnek projeler
Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, inceleme gezisi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “İçmesuyu Yönetimi Bilgilendirme Toplantısı’nda su yönetimi konusunda bilgiler edindik. Gerçekleştirilen program sonunda SASKİ’nin Sakarya’da inşa ettiği yatırımları inceledik. SASKİ içmesuyu kontrolü konusunda önemli yatırımları hayata geçirmiş. İnceleme fırsatı bulduğumuz Hızır İlyas İçmesuyu Arıtma Tesisi son derece modern bir şekilde inşa edilmiş. İnşallah biz de Burdur Belediyesi olarak bu yatırımları şehrimizde inşa edeceğimiz İçmesuyu Arıtma Tesisi projelerimizde örnek alabiliriz” diye konuştu.

Gelişmiş şehir
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İçmesuyu Daire Başkanı Nail Oral ise, “Sakarya gelişmiş bir şehir. Büyükşehir Belediyesi su alanında şehre önemli yatırımları hayata geçirmiş. Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen hidroelektrik santralini ilk defa gördüm. Sakarya’da incelemede bulunduğumuz Hızır İlyas İçmesuyu Arıtma Tesisini ve ADASU HES şehrimize de yapacağımız yatırımlar için örnek olacak. SASKİ’nin su alanında inşa etmiş olduğu yatırımlar bizim su alanında ufkumuzu açtı” dedi.

25 Aralık 2015 , Cuma Bu haber toplam 1016 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU