Günde 100 engelli işine özel gidiyor25 Aralık 2015, Cuma

Ücretiz
Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, kentteki engelli vatandaşların yaşamlarını daha rahat sürdürmesi için hizmete sunulan "Engelsiz hizmet aracı" ile belediye sınırları içerisindeki hastane ve okullara ücretsiz ulaşım imkanı sağlandığını söyledi.

Servisten
Yüce, hizmetten engellilerin telefonla randevu alarak yararlanabildiğini belirterek sosyal yaşama bu sayede daha kolay katılabilen, güven içinde sokağa çıkabilen ve ihtiyaçlarını rahatça temin edebilen engelliler ile yakınlarının bu servisten memnun olduğunu vurguladı.

Randevulu
Aracın 4 asansörü bulunduğunu dile getiren Yüce, "Randevu sistemiyle engelliler önceden gitmek istedikleri yeri belirliyor, onları evlerinden alıp işleri bittiğinde tekrar evlerine bırakıyoruz. Bu hizmetimizden günde 100 engelli yararlanıyor. Bizler onların hayatın her alanında olmalarını istiyoruz. Bu hizmeti seve seve veriyoruz. Onlar hayatın her alanında olsunlar" ifadelerini kullandı.

Okula gidiyor
Engelli üniversite öğrencisi Yasemin Servetkökçü de "Okula veya başka bir yere gitmem gerektiğinde beni evden alıyorlar ve sonra tekrar evime bırakıyorlar. Bizim için çok güvenli ve daha kolay oluyor. Gideceğimiz yere daha hızlı gidiyoruz çünkü her araç bizim için uygun olmuyor" şeklinde konuştu.
 

Bu haber toplam 1030 defa okundu.