Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Günde 100 engelli işine özel gidiyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca hizmete sunulan "Engelsiz hizmet aracı", kentteki engellilerin sosyal hayata katılımını kolaylaştırıyor.

Ücretiz
Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, kentteki engelli vatandaşların yaşamlarını daha rahat sürdürmesi için hizmete sunulan "Engelsiz hizmet aracı" ile belediye sınırları içerisindeki hastane ve okullara ücretsiz ulaşım imkanı sağlandığını söyledi.

Servisten
Yüce, hizmetten engellilerin telefonla randevu alarak yararlanabildiğini belirterek sosyal yaşama bu sayede daha kolay katılabilen, güven içinde sokağa çıkabilen ve ihtiyaçlarını rahatça temin edebilen engelliler ile yakınlarının bu servisten memnun olduğunu vurguladı.

Randevulu
Aracın 4 asansörü bulunduğunu dile getiren Yüce, "Randevu sistemiyle engelliler önceden gitmek istedikleri yeri belirliyor, onları evlerinden alıp işleri bittiğinde tekrar evlerine bırakıyoruz. Bu hizmetimizden günde 100 engelli yararlanıyor. Bizler onların hayatın her alanında olmalarını istiyoruz. Bu hizmeti seve seve veriyoruz. Onlar hayatın her alanında olsunlar" ifadelerini kullandı.

Okula gidiyor
Engelli üniversite öğrencisi Yasemin Servetkökçü de "Okula veya başka bir yere gitmem gerektiğinde beni evden alıyorlar ve sonra tekrar evime bırakıyorlar. Bizim için çok güvenli ve daha kolay oluyor. Gideceğimiz yere daha hızlı gidiyoruz çünkü her araç bizim için uygun olmuyor" şeklinde konuştu.
 

25 Aralık 2015 , Cuma Bu haber toplam 1023 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU