Günün Tarihi:25 Şubat 2021

‘Veren el olacağız’


BEM-BİR-SEN Başkanı Ahmet Öksüzali ve yönetim kuruluyla bir araya gelen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Memurluğun ne demek olduğunu az-çok biliyorum. Bizler, memur olduğumuz için hep alan el olmuştuk. Şimdi ise veren el olacağız” dedi.

Toplantı yapıldı
Karasu Belediyesi tarafından düzenlenen BEM-BİR-SEN Sendikası’na kayıtlı memurların toplantısı, Başkan Mehmet İspiroğlu eşliğinde Karasu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantı, BEM-BİR-SEN Sakarya Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, BEM-BİR-SEN Sakarya Şube Başkanı Yardımcıları Engin Genç ve Osman Çevik, Sekreter Naci İkiz, Karasu Belediyesi BEM-BİR-SEN Temsilcisi Sunay Bıyık ve Karasu Belediyesi personellerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Üst limit getirildi
Açılış konuşmasını yapan Sendika Başkanı Öksüzali; “Biliyorsunuz ki daha önceki yıllardan devam eden bir sosyal denge çalışmamız mevcut. Hükümetle sendikaların yapmış olduğu anlaşmaya göre, 31 Aralık 2017’ye kadar sözleşmemiz uzatıldı. Belediyelerle ilgili olan sendikaların ne derecede sözleşmeye oturması gerektiğini açıklayacağız. Bu bağlamda da bir imza töreni gerçekleştireceğiz. Yasal düzenlemelerimiz gerçekleştirildi ve en üst limit getirildi. Bu limitin üstüne çıkamıyoruz, çıktığımız takdirde standart bir fiyat oluyor. Bunu hazırlarken belediyemizin hem personel, hem de ekonomik yapısını ortaya çıkarıyoruz. İleriki günlerde bir seminer düzenleyeceğiz. Bu seminerin konusunun ne olduğunu ve özellikle mevzuatıyla ilgili maddeleri sizinle paylaşacağım” dedi.

‘Biliyorum’
Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Şube Başkanı Ahmet Öksüzali’ye teşekkür ederek; “Uzun yıllar kamuda çalıştığım için memurluğun ne demek olduğunu az-çok biliyorum. Çalıştığımız süre zarfında bize böyle bir sözleşme yapmak nasip olmadı. Bizler, memur olduğumuz için hep alan el olmuştuk. Şimdi ise veren el olacağız. İmzaladığımız sözleşme şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Biz çalışmalarınızdan çok memnunuz. Daha büyük hizmetler yapılacağına inanıyorum” diye konuştu.

29 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 849 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU