Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Berber koltuğuna oturan artık sigortalı


Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek için adım atan Sakarya Berberler Odası, SİGORTASHOP A.Ş ile imzaladığı protokol kapsamında, berber salonlarına giden vatandaşlar yaralanma ve kazalara karşı teminat altına alacak.

Elegante Kafe’de gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan SİGORTASHOP A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bükülmez, “Yaptığımız bu protokol de Sakarya’daki berber esnaflarımızı iş yerlerini ve misafir ettikleri müşterilerini her türlü riske karşı her türlü teminat altına almak içindi. Deprem kuşağındaki bir şehirde ikamet ediyoruz. Aklımıza gelmeyen birçok riske karşı berber esnaflarımızı ve müşterilerini teminat altına almış oluyoruz. Berber esnaflarımızın dükkânlarına gelen müşterilerimiz şuanda aklımıza gelecek olan her türlü riske karşı bu proje ile teminat altına alıyoruz” dedi. Projenin oluşmasında iki berber esnafının kaza geçirerek mesleklerini yapamaz hale gelmesinin etkili olduğu söyleyen Başkan Yıldız, "Berber esnafının dükkânlarını sigorta ettirmelerini, kendilerini garantiye almalarını istiyoruz. Bu projeye sahip çıksınlar. Güzel bir proje ve desteklenmesini istiyorum. Bu projenin Türkiye’den ilk olmasının sebebi artık dükkânlarımızda bulunan müşterilerimizin de sigortalı olmasıdır. Müşterilerimizde dükkana girdikten itibaren sonuna kadar sigortalıdır” dedi. Tıraş olmak için berber dükkânına gelen müşterilerin yaşanacak olası kazalarda mağdur olmamasını isteyen Berberler Odası, berberleri ve müşterilerini sigortalayacak.

 

30 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1157 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU