Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Minikler Kur’an öğreniyor


Okul öncesinde değerler eğitimini yaygınlaştırmak amacıyla Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Müftülüğü arasında yapılan “Okul Öncesi Değerler Eğitimi Protokolü” kapsamında Diyanet görevlileri tarafından, okul öncesi öğrencilerine Kur’an-ı Keri

Hedefliyoruz

Projenin uygulandığı okullardan biri olan Erenler Mehmet Gölhan Ortaokulu’nu ziyaret ederek uygulamayı bizzat yerinde gören Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, projenin Erenler’de de uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Proje ile, küçük yavrularımıza Kur’an-ı Kerim’i öğretmekten ziyade, Kur’an bilinci aşılamayı hedefliyoruz. Bizzat sınıflarında ziyaret ederek gözlemlediğim kadarıyla zaten minik öğrencilerimiz de bu konuda çok istekliler. Projenin kısa zamanda yaygınlaşacağından ve amacına ulaşacağından şüphem yok” şeklinde konuştu.

Sabırsızlıkla
Projenin hayata geçirilmesinde büyük çaba gösteren Mehmet Gölhan Ortaokulu Müdürü Zekeriya Kara da, projenin kendi okullarında da başlatılmasından dolayı memnun olduğunu ifade ederek, “Projeyle, öğrencilerimize küçük yaşta Kur’an bilinci aşılamayı hedefliyoruz. Uygulamamız başladı. İlçe Müdürümüz de bizzat gördüler ki, öğrencilerimiz çok istekliler. Velilerimiz de bizzat okula gelerek bizlere teşekkür ediyor. Bu proje sayesinde okuldaki Kur’an derslerini sabırsızlıkla ve büyük bir istekle beklediklerini söylüyorlar. Okuldaki Kur’an dersine, yaz tatillerinde düzenlenen Kur’an kurslarından daha istekli olduklarını ifade ediyorlar. Umarım ileriki yıllarda, ilkokulların alt kademesinden başlayarak her kademesinde uygulanır” diye konuştu.

Haftada 3 saat
Okul öncesi eğitim kurumları ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda gerçekleştirilecek proje kapsamında Erenler'de ilk olarak Mehmet Gölhan İlkokulu’nda başlayan Kur’an-ı Kerim dersleri, Diyanet görevlileri tarafından haftada 3 saat olarak veriliyor. Proje ile, Kur’an eğitiminin yanı sıra, sevgi, saygı, merhamet, adalet, hoşgörü, sabır, yardımlaşma, paylaşma, sabır, dua, şükür gibi kavram bilincinin de kazandırılması hedefleniyor.

30 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 899 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU