Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Önce barış eğitimi


TÜBİTAK tarafından desteklenen "Öğretmen Adayları Barış İçin Eğitiliyor" seminer projesi, 25 Ocak'ta Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesinde başlayacak.

Fakülteler
KOÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Soner Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, katılımcıların Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği'ne üye ve eğitim fakültesi olan Abant İzzet Baysal, Bartın, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Bülent Ecevit ve Kastamonu üniversitelerinin eğitim fakültelerindeki programların üçüncü-dördüncü sınıflarında okuyan öğretmen adayları arasından seçileceğini belirtti.

Akademisyen
Polat, ulaşım olanaklarının kolaylaştırılması için katılımcıların söz konusu üniversitelerden seçilmesine karar verildiğini, öğretmen adaylarına 25-29 Ocak tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde "barış" eğitimi gerçekleştirileceğini vurguladı. Proje ekibinde araştırma görevlileri Yaser Arslan, Gizem Günçavdı ve Ufuk Sarıdede'nin yer aldığını bildiren Polat,  ayrıca projede Türkiye'de barış eğitimi konusunda çalışmalar yapan akademisyenlerin eğitmen olarak görev alacağını söyledi.

112 katılımcı
Etkinliğe, TÜBİTAK'ın destek verdiğini aktaran Polat, "Katılımcıların, ulaşım, konaklama ve iaşe giderleri bu bütçeden sağlanacaktır. Yapılacak sıralama sonucunda her üniversiteden 8 asil ve 8 yedek olmak üzere 16 katılımcı, toplamda ise 56 asil ve 56 yedek olmak üzere 112 katılımcı adayı belirleniyor. Bir üniversiteden 8 başvuru olmaması halinde, katılımcılar diğer üniversitelerdeki yedek adaylar arasından seçilecektir. 56 katılımcı iki ayrı grup halinde eğitimlere devam edecektir" açıklamasında bulundu.

2 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 980 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU