Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Kötüyü resmettiler kazandılar


Söğütlü Kaymakamlığı ve Söğütlü Belediyesince düzenlenen "Alkol ve Uyuşturucu" temalı resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Törene katılım
Kaymakamlık Konferans Salonundaki ödül törenine, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Kaymakam adayı Hülya Yavuz, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İlçe Garnizon Komutanı Serhat Arpat, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Doğru ile davetliler katıldı. Yarışmada dereceye giren Dilek Şen, Serpil Kadıoğlu ve Aynur Arı'ya ödüllerini Korkmaz ve Genç verdi.

Aşılayamadık
Kokmaz, ödül törenin ardından yaptığı açıklamada, 2 yıl önce başlatılan resim yarışmasını bu yıl da devam ettirdiklerini söyledi. Kötü alışkanlıklarla mücadelede annelere daha büyük görev düştüğünü ifade eden Çiçekli, "Annelerimiz bilinçlenmedikçe, çocuklara bunları aşılayamadığımız sürece aşılamadık sürece çalışmaların bir tarafının eksik kalacağını düşünüyorum" diye konuştu.

İhbar edin
Çiçekli, iletişim çağının hızlı bir şekilde geliştiğini vurgulayarak, "Çocuklar bizden daha fazla ilgili. O yüzden anne ve babanın sürekli tetikte olması gerekiyor. Çocuğumuzu ezmeden, psikolojisini bozmadan ne yaptığını bilmeliyiz. Eğer biraz olsun şüpheleniyorsak polise, jandarmaya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesini bekliyoruz" dedi.

Yarışmalar
Kaymakamı Çiçekli, “Bende bir anne olduğum için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Bundan sonraki senelerde inşallah bu bilinci ve şuuru aşılamak adına bu yarışmaların devam ettirmeliyiz. Bizler milli eğitim kanalı ile elimizden geldiği kadar yapıyoruz ama annelere buradan seslenmek istiyorum. Çok iyi takip edin ve çocuklarınızı asla dinlememezlik yapmayın” dedi.

Desteğe hazırız
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’te konuşmasında, “Alkol, uyuşturucu ve kötü alışkanlıkların anlatıldığı bu resim yarışmasında 96 eserin yer alması ve velilerin ilgi göstermesi bizi mutlu etti. 4 bayan arkadaşımızın da ödül alması ayrıca sevindirdi. Burada sadece 4 bayan arkadaşımız ödül alsa da diğer katılımcı arkadaşlarımızın da eserleri değerlidir. Hepsinin el emeği, göz nuru var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Belediye olarak,  gençlerimizden ve esnaflarımızdan gelecek olan sosyal kültürel çalışmalara her zaman  destek vermeye hazırız” dedi.

9 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU