Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Kayıt dışı öğrencilere anlatıldı


Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilere anlatıldı.

Katılım
Gerçekleşen toplantıya SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, SAÜ Çalışma Ekonomisi öğretim üyesi Mustafa Çağlar Özdemir, KOÇ grubu Kişisel Gelişim Koçu ve Otokar Muhasebe Müdürü İrfan Özcan ve öğrenciler katıldı. Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu ve SAÜ Çalışma Ekonomisi öğretim üyesi Mustafa Çağlar Özdemir’in konuşmalarının ardından KOÇ grubu Kişisel Gelişim Koçu İrfan Özcan konuştu.

Yükümlülük
Toplantıda öğrencilere iş hayatında önemli bilgiler veren Özcan, “OTOKAR bildiğiniz gibi en büyük firmalardan bir tanesidir. Daha çok otomotiv sektöründe hizmet gösteriyor. 2 Bin 500 kişinin çalıştığı bir firmadır. Kurumsal firmalar görevlerini yerine getirmek zorundalar. Bizler bir sürü yan sanayi firmalarıyla çalışıyoruz. Çalıştığımız firmalar yasal yükümlüğü yerine getirmiyorsa mümkün olduğunca çalışmamaya çalışıyoruz. Sizler büyük firmalarda çalışacaksınız, belki kendi şirketlerinizi kuracaksınız. Buralarda çalışırken de yasal yükümlüğünüzü yerinize getirmeniz gerekmektedir. Bu bilinçle hareket etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Staj
Derslerinde başarılı olan öğrencilerin OTOKAR Firmasında staj görebileceğini de söyleyen Otokar Muhasebe Müdürü İrfan Özcan, “OTOKAR otomotiv sektöründe daha çok teknik ağırlıklı stajyerlere ihtiyaç duyan bir yerdir. Maliye ve İnsan Kaynaklarında staj yapacak arkadaşlarımıza da kapımız açık. Ama daha çok teknik alanlarda olan arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Birinci ve ikinci dönem staj yapabilecek bir kapasitemiz var. Bizim insan kaynaklarımıza müracaat ederek bunu internetten de yapabilirsiniz ben burada staj yapmak istiyorum diye müracaat ediyorsunuz. Bize müraacat eden arkadaşlarımızın derslerine bakıyoruz, başarılarına ve bölümlerine bakıyoruz. Bizim ihtiyacımız olduğunda geri dönüş yapıyoruz” dedi.

9 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1067 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU