Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Betonculara ceza yağdı!


Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, ilimiz açısından büyük önem taşıyan inşaatlarda kullanılan beton konusunda yapılan denetimlerde, 14 firmaya betonlarında problem olduğu için para cezası uygulandığını açıkladı.

İhbar ve şikayetler
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bir araya geldiği basına yapılan hizmetleri anlatan Vali Coş, denetime, ihbar ve şikayetlerin değerlendirilmesine önem veren yönetim anlayışını ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.


Beton değeri düşük
Sakarya’da inşaat konusuna önem verdiklerini ifade eden Vali Coş, özellikle, beton firmalarına yönelik yapılan denetimlerde düşük değerli üretim yapan 14 firmaya 5.5 milyon liralık para cezası uygulandığını belirterek, “Gıda ve umuma açık yerler ile eğitim öğretim, sağlık kurumları da denetimlerden geçirildi” dedi.


Sağlıkta son durum
Bin yataklı hastane için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade eden Vali Coş, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatının zemin iyileştirme çalışmalarına başlandığını ve 150 gün içinde bunun tamamlanmasının ardından bina inşaatına başlanacağını söyledi.


Yeri oto ve OSB
Hizmet çıtasını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Vali Coş, yerli otomobil için en uygun yerin Sakarya olduğunu söylerken, “Kaynarca’daki Makine İmalatçıları İhtisas OSB için sağlanan krediyle kamulaştırma başlayacak” dedi. Uyuşturucu konusunda ise Emniyet’te Uyuşturucuyla Mücadele Şubesi kurulduğuna dikkat çeken Vali Coş, Acarlar Longozu başta olmak üzere çevre konusunda da büyük hassasiyet gösterildiğini ifade etti. 

9 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1000 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU