Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Bu dev bina yıkılacak!


Sakarya’da yapımı yılan hikayesine dönen ve yıllar sonra tamamlandığında 1999 depreminde hasar gördüğü için tam anlamıyla kullanılmayan Adnan Menderes Caddesi üzerindeki Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi’nin yıkılacağı açıklandı.

Büyükşehir
Vali Hüseyin Avni Coş, dünkü toplantıda AFA Kültür Merkezi’nin güçlendirilmesi gerektiğinibelirtirken, “Bu konuda bir maliyet çıkardık güçlendirilmesi için ama bu maliyet çok mümkün görünmüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızla da görüştük, belediyemiz oraya güzel bir kültür merkezi yapmayı planlıyor” dedi.


İle yakışacak
Vali Coş, Kültür Müdürlüğü olarak istedikleri aktivitede kullanabilecekleri yeni merkezin otoparkları ve büyük salonları ile ilimize yakışır bir merkez olacağını belirterek, “Kültür Merkezi’nin adı korunacak olan binaya bakanlıkta gerekli desteği sağlayacak” dedi. 

9 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 2268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU