Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Gazilerimizle hoş sohbet


Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Gazileri, Arifiye İlçesi’ndeki Kazım Karabekir Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle sözlü tarih çalışması yaptılar. Öğrenciler tarafından okul kapısında elleri öpülerek karşılanan gazilerimiz duygu dolu anlar yaşadıla

Can kulağı
Konferans Salonunda öğrencilerle buluşan gazilerimiz Sosyal Bilgiler dersinin “Sözlü Tarih Çalışması” kapsamında yakın tarihimizin önemli olaylardan Kıbrıs Barış Harekâtı hakkında bilgi verdiler. Gazilerimizden hayatlarındaki önemli hatıraları can kulağıyla dinleyen öğrenciler, 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşananları birinci ağızdan dinleme imkanı buldular.

Korkulu günler
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir öğrencilerle buluşmasını anlatırken; “Biz gaziler bu ünvanı alırken, süngünün ucunda, merminin vızıltısında, bombanın dehşetinin içinde bulunduk. Sıkıntılı, korkulu günler geçirdik. Korkularımızı sildik. Acı çektik, ulusumuzu gözümüzün önüne geldi ve acılarımızı unuttuk. Hep ‘vatan’ dedik. Sonunda gazamız mübarek oldu.” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Onurlandırdı
Muharip Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Bulut ise uğrunda savaştığımız devlet, bizleri unvanların en asil ve en şereflisi ile onurlandırdı. ‘Siz artık bir ulusal değersiniz, gazisiniz’ dedi. Biz gaziler şimdi bir ulusal değer olmanın gururu ve onuru içindeyiz” diyerek sözünü tamamladı.

Saygıyla
Arifiye Kazım Karabekir Okulu Müdürü Sema Sağlık, bu kutsal topraklarda bağımsız ve huzurlu yaşamamızı aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci ile hayatta olan gazilerimizin karşısında saygıyla eğiliyorum.” dedi. Gazilerimizin her zaman baş tacı olduğuna vurgu yapan okul müdürü Sema Sağlık, babasının da Kıbrıs Gazisi olduğunu ve bunun gururunu taşıdığını ifade ederek, okula yaptıkları anlamlı ziyaret nedeniyle gazilerimize onur belgesi takdim ederek, teşekkür etti.
 

12 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 899 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU