Günün Tarihi:4 Mart 2021

‘Gazete nasıl çıkar?’


Sakarya Ada Şafak Ortaokulu öğrencileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize yaptıkları ziyaretlerinde, gazetenin hazırlığından, baskısından ve bayiler aracılığı ile satışına kadar tüm bilgileri aldılar.

Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak üzere gazetemizi ziyarette bulunan Ada Şafak Ortaokulu 7-A ve 7-B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri olan Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ahu Uzun, Türkçe Öğretmeni Semra Atanur ve Beden Eğitim Öğretmeni Ferhat Kardaş öncelikle Gazetemiz Başyazarı Cevdet Güngör’den, 10 Ocak’ın anlam ve önemini öğrendiler.

Neden 10 Ocak?
Güngör, 10 Ocak 1961 yılında gazetecilerin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik kanunun kabul edilmesi üzerine bugünün Gazeteciler Günü olduğunu söyledi. Gazetemiz Sorumlu Müdürü Müjdat Çetin ise gazetenin haberleri toplamasından, hazırlanış ve baskıya gidiş safhasından, bayideki satış noktasına kadar yaşanan süreci anlattı.

Daha büyük gayret
Öğrenciler habercilik ve medya konusunda merak ettikleri tüm sorulara cevap bulurlarken, öncelikle gazetemiz çalışanlarının günlerini kutladılar ve bu kadar çok zahmetle hazırlandığını öğrendikleri gazeteleri daha fazla okumaya yönelik büyük gayret göstereceklerini söylediler.

12 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 1052 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU