Günün Tarihi:13 Nisan 2021

'Verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz’


Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan, “Yenikent bölgesine siyasiler tarafından verilen sözlerin biran önce yerine getirilmesini bekliyoruz” dedi.

16 yılda
Yenikent’in Sakarya’nın en büyük yerleşim alanı olduğunu ifade eden Arslan, “1999 depremi sonrasında yerleşim alanı olarak belirlenen Yenikent bölgesi artık kendini aştı. Bölgenin çok daha fazla hizmete ihtiyacı var. Aradan geçen 16 yılda başta ulaşım olmak üzere bir çok sorunumuz halen çözümlenmiş değil” dedi.

Ayçiçeği Vadisi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun son yıllarda bölgeye verdiği önem ile Camili’ye Yenikent Park ile bütünleşmiş sosyal tesis olarak sinema ve market hizmeti geldiğini söyleyen Arslan, “Bunun yanı sıra Korucuk’a da park yapıldı. Ayçiçek Vadisi için beklentimiz büyük. Ama bölge hızla büyüdüğü için ihtiyaçlar da ister istemez artıyor.  Bu ihtiyaçların giderilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Bekliyoruz
Milletvekillerinin seçim öncesinde gelip bölgeden oy istediğini ve kendileriyle toplantı yaptıklarını ifade eden Arslan, “Şimdi ise ortada kimse yok. Her yere teşekküre gidiliyor ama, Yenikent’e nedense gelmiyorlar. Biz kendilerinden hizmetler için verdikleri sözleri yerine getirmelerini bekliyoruz. Valilik önünden Kaynarca Kayrancık’a bağlanacak yol ne oldu?” diye konuştu.

Cazibe merkezi
Bölgenin cazibe merkezi olması için çalışacaklarını söyleyen milletvekillerinin, bin yataklı hastane, ikinci üniversite ve Adliye binası için Yenikent’i nedense es geçtiklerini ifade eden Arslan, “3. köprü bağlantılı otoyol ve Kuzey’e yapılan yatırımlar ile bu bölgenin gelişeceği muhakkak. Ama bir an önce gelişmesi için kamu yatırımlarının gelmesi de şart. Milletvekillerini göreve davet ediyorum” dedi.x

Dernek Başkanı Fikri Arslan, yarın İstanbul’da geçireceği açık kalp ameliyatı öncesinde ziyaret ettiği gazetemizde Yenikent’e yönelik beklentilerini Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin ile Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç’e anlatı.

12 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 922 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU