Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Balık fiyatları yükseldi


Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Sezer: “Balıkçılarımız denize açıldığı halde, tekneleri boş dönüyor. Balık olmadığı için fiyatlar da epey yüksek” dedi.

Derin sularda
Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sezer, yaptığı açıklamada kış günü havaların güzel gittiğini fakat denizde balık olmadığını söyledi. Balıkların karşı kıyılara ya da derin sulara kaçtığını tahmin ettiklerini vurgulayan Sezer, “Balıkçılarımız denize açıldığı halde tekneleri boş dönüyor. Balık olmadığı için fiyatlar da epey yüksek” diye konuştu.

‘Bollaşabilir’
Sezer, şu anda bölgede barbun, mezgit ve istavrit gibi dip balıklarının avlandığına işaret ederek, “Öteki yüzey balıkları yok. Hamsi yüzey balığıdır, maalesef balıkçılarımızda yok ama Karadeniz'de hamsi çıksaydı, kilosu 10-15 lira olmazdı. Demek ki hamsi de bulunmuyor. İleride akım gelirse balığın bollaşacağını düşünüyoruz. Bazen bilemediğimiz nedenlerden dolayı da balık olmuyor” ifadelerini kullandı.

Fiyatlar
Sezer, palamudun Karadeniz'i terk ettiğini, levrek ve kalkanın da çok fazla çıkmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Havalar soğuduğu sürece balık dipler. Diplediği zaman onu trol tekneleri daha iyi alır ama balık olursa alır. Şu anda balık görünmüyor, bir akımla balık düşer diye bekliyoruz. Hamsinin kilosu 10-20, barbunun kilosu 30-40 lira arasında değişiyor. Şu anda bölgemizde kum midyesi avcılığı devam ediyor”
 

13 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 945 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU