Günün Tarihi:21 Eylül 2021

AK Parti Sakarya’dan Türkmenlere yardım eli


AK Parti il yönetim kurulu İl Başkanı Fevzi Kılıç başkanlığında toplandı. MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un da katıldığı toplantıda İl Başkan Yardımcılığına Canan Mehmetağaoğlu atandı.

Bilgilendirdi
İl Teşkilatı’nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı dün akşam MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un katılımıyla yapıldı. AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, yönetim kurulunun faaliyetleri ve teşkilat yapısı hakkında Muş’u bilgilendirdi.

Yanıtladı
Yönetim Kuruluna partinin hedefleri, Yeni Anayasa, Rusya Krizi, Ekonomi politikaları ve güncel olaylarla ilgili bilgilendirmede bulunan AK Parti MKYK üyesi Muş, yönetim kurulu üyelerinin sorularını da yanıtladı.

Alnının akıyla
Muş, “Sakarya’nın AK Parti’ye verdiği destekle her zaman Genel Merkez nezdinde ayrı bir yerdedir. Sakarya girdiği her seçimden alnının akıyla çıkmayı başarmıştır. Benim de burada çok sevdiğim dostlarım var. Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Ekrem Duran benim üniversiteden sınıf arkadaşım” dedi. Bu arada yedek birinci sıra yönetim kurulu üyesi Selami Öztürk de yönetim kurulu toplantısına katıldı.

İnancım tam
Ayrıca İl Yönetim Kurulu üyesi Canan Mehmetağaoğlu İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Birim Başkanı olarak atandı. Yönetim kurulu toplantısında İl Başkanı Fevzi Kılıç, Genel Merkez tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili üyeleri bilgilendirerek, “Biz her zaman Türkmen kardeşlerimizin yanında olacağız. Mesafelerin önemli yok. Onlar bizim kardeşimizdir. Kampanyayla ilgili Sakarya'daki hemşehrilerimizin üzerine düşeceğini yapacağına inancım tamdır” dedi.

Türkmenlere yardım
Kılıç, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından Suriye Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına tüm Sakaryalıları destek olmaya çağırarak, “Genel Merkezimiz tarafından tüm teşkilatlarda Suriye’de zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenleri için bir yardım kampanyası başlatıldı. Bizde il teşkilatı ve ilçe teşkilatlarımı olarak kampanyaya destek veriyoruz. Sakaryalı hemşerilerimizi de bu yardım kampanyasına destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Her türlü malzeme
Dün başlayan kampanya da toplanan yardımların il ve ilçe teşkilatlarına bırakılabileceğini belirten Başkan Kılıç, “Yardım kampanyası kapsamında vatandaşlarımız konserve, kuru gıda, çocuk bezi gibi hijyenik malzemeler, tıbbi malzemeler, giysi ve ayakkabı, tekerlekli sandalye, ortopedi malzemesi, çocuk maması ve battaniye gibi ihtiyaçları il veya ilçe teşkilatlarımıza bırakabilirler. Tüm teşkilatlarımızda yardımlarla ilgili koordinasyonumuz tamamlandı” dedi. Duyarlı Sakaryalıları yardım kampanyasına davet eden Kılıç, kampanyanın 10 gün süreceğini söyledi.

13 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1031 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU