Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Çocuklar uzayı gördü


Serdivan Çocuk Akademisi’nde 12 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Akademi yetkililerinin Planetaryum’da kendileri için hazırladıkları etkinlikte, uzaya fırlatılan füze ve uyduyu yakından görerek inceleme fırsatı buldular.

Ücretsiz
Sayısal Düşünce, İngilizce, Zeka Oyunları, Geleneksel Sanatlar, Musiki, Resim, Görsel Sanatlar, Adab-ı Muaşeret, Bilim, Fikir ve Sanat kulüplerinden ücretsiz olarak istifade eden ve programlara devam ederek başarı gösteren öğrenciler, Planetaryum’da gerçekleştirilen etkinlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Rüstem Aslan’la bir araya gelerek farklı bir gün geçirdiler.

Büyük beğeni
Yaklaşık 2 saatlik program boyunca öğrencilere uzay ve gezegenlerden bahseden Aslan, uydu teknolojilerinden ve füze sistemlerinden de örnekler verdi. Uzay ile ilgili çeşitli videoların da izletildiği programda öğrenciler merak ettikleri soruları da sorma fırsatı buldular.
Rüstem Aslan’ın yaptığı sürpriz ise öğrencilerden büyük beğeni aldı.

Uzay bilimi
Aslan’ın yanında getirdiği gerçek bir füze ve uyduyu gören öğrenciler, yaşadıkları şaşkınlığın ardından bunları uzun süre incelediler. Çocuk Akademisi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; çocukların bilime ve özellikle uzay bilimine olan ilgilerini pekiştirmek adına bu tarz etkinliklere devam edileceği belirtildi.

13 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 828 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU