Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Tarım sorunlarını görüştüler


Kaynarca Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çakar'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda 2015 yılı değerlendirildi.

Bayraktar başkanlığında
2016 yılına ilişkin görüş alışverişinde bulunulan toplantıda bölgede tarım sektöründe yaşanan sorunlar ve destekleme ödemeleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar başkanlığında yapılan toplantıdan sonra kurul üyeleri Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin'i ziyaret etti. Şahin, İlçe Ziraat Odası Başkanları’na tarım alanında Kaymakamlıkça gerçekleştirilen gelişme çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Lahana
İlçede 2’nci ürün olarak ekilen başta lahana ve diğer sebzelerin değerinde pazarlanabilmesi için Sebze Üreticileri Birliği kurulduğunu ifade eden Kaymakam Şahin: “Bu yıl lahanayı birlik aracılığıyla pazarlıyoruz. Şimdiden yararları görüldü. Lahananın turşu olarak değerlendirilip satılması ve tanıtım amaçlı bir şenlik yapmayı planlıyoruz” dedi. Toplantıya ev sahipliği yapan Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, İlçe Ziraat Odası Başkanları’nı ağırlamaktan şahsı, yönetim kurulu ve çalışanları adına onur duyduğunu söyleyerek katılan oda başkanlarına teşekkür etti.
 

13 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1040 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU