Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Karasulu muhtarlar çözüm istedi


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve 23 muhtar, Ankara’da milletvekillerine bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Enerji hatları
Başkan İspiroğlu ve 23 muhtar öncelikle, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ve Sakarya Milletvekillerini ziyaret ettiler. Muhtarlar mahallelerindeki yaşanan elektrik sıkıntılarını aktararak, enerji hatlarının yenilenmesi talebinde bulundular. Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, muhtarların sorunlarını tek tek not aldı, sorunlara çözüm bulunması için gerekeni yapacaklarını söyledi.

Sorunları anlattılar
Başkan İspiroğlu ve muhtarlar daha sonra, Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz’u ziyaret ettiler. Muhtarlar taleplerini milletvekillerine ileterek sorunlarına çözüm bulunmasını istediler. Karasu heyetinin son durağı AK Parti Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün oldu. Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topoloğlu ve muhtarlar sorunlarını, Üstün’e anlatarak, enerji hatlarının, telefon direklerinin değiştirilmesini, bazı mahallelerde internet olmadığını ve 2/ B sorunlarını çözülmesini istediler.

Karasu demiryolu
Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “2/B konusu ile ilgili olarak Milli Emlak Genel Müdürüyle görüştüm.  Gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Sakarya’nın Kuzey bölgesi müthiş bir ekonomik faaliyetlere doğru gidiyor. Karasu limanı Karadeniz’in en hareketli limanı haline gelecek, bu liman bölgenin en büyük limanı olacaktır. Ayrıca demiryolu içinde sayın Bakanımızla görüştüm ve bu konuda bakanımızda bundan rahatsız olduğunu söyledi. Demiryolu inşaatının başlaması için, bir takım sorunlar olduğunu ve bunu aşıp elinden geleni yapacağını söyledi” dedi.

Otomobil bölgesi
Üstün, “Biliyorsunuz Karadeniz sahil yolu da 3 müteahhittin çalışmasıyla, süratle yapılıyor. Otomobil ihtisas alanı çalışmaları devam ediyor. İster yerli otomobil, isterse yabancı otomobil yatırımcısına, yatırım alanı olarak orası gösterilecek. Bunu da hükümetimiz hazırlayacak ve artık bizim otomobil ihtisas alanımız burası diyecek. Kibar Holding ile de güzel gelişmeler var ve sorunlarını da çözmüş bulunuyor. Burada devasa bir yatırım yapacaklar” dedi.

İlçe OSB’leri
Üstün, “Karasu’dan yavaş yavaş geldiğimizde Ferizli OSB’sini görüyorsunuz inşaatları devam ediyor. Söğütlü desen öyle devam ediyor ve Kaynarcada da OSB devam etmektedir. Biliyorsunuz burada mobilyacılarla ilgili OSB olacaktır. Biliyorsunuz İnegöl’ü besleyen mobilyacılıktır. Müthiş bir insan çalıştırır ve usta yetiştirirler. Onun için büyük bir istidama faydası olacak bir alan oluşturuluyor Kaynarca da, Ayrıca üçüncü boğaz köprünün yolu da Kaynarca ve Karasu’dan geçecek, buda çok önemli bir adımdır” dedi.

Endüstri bölgesi
Üstün, “Bütün bunları düşündüğünüzde kuzey çıkmaz sokakken, son on yılda yaptığımız planlamalarla bir endüstri bölgesi haline geldi. Yani Kaynarca, Söğütlü Feriz ve Karasu bu çıkmaz sokaklar Sakarya’mızın en değerli bölgeleri ve ilçeleri haline geldi. Tabi bunların içinde en büyük payı alan Karasu ilçesidir. Bu bölgelerde toplam 7 sanayi bölgemiz vardır. Karasu bölgesine önümüzdeki yıllarda bir akın olacak ve nüfus patlaması yaşanacak” dedi.

Muhtarlarımız
Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’da, “Muhtarlarımız gerek hizmet tespitinde, gerek uygulamasında, gerek vatandaşların hizmet memnuniyetinde büyük rol oynarlar. Vatandaşlarımızın memnuniyeti yerel yönetimlerin en büyük ödülüdür. İşte bu mutluluğun büyük payı muhtarlarımıza aittir Çok olumlu neticelerle dönüyoruz” dedi.

AK Parti Genel Merkezinde ziyaretlerine devam eden Karasu heyeti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’yi de ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
 

14 Ocak 2016 , Perşembe Bu haber toplam 750 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU