Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Üniversite’de ‘Bildiri’ tepkisi


Sakarya Üniversitesinde bazı öğrenciler, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine tepki gösterdi.

Mangandalar
Sakarya Üniversitesinde de bir grup öğrenci, Esentepe Kampüsü kafeterya önünde toplandı.
Burada grup adına açıklama yapan Emin Alişan, bildiriyle Türk milleti adına üzücü bir olayın gerçekleştiğini söyledi. Hiçbir siyasi görüşü temsil etmeksizin tek düşüncelerinin vatan sevgisi olduğunu dile getiren Alişan, "Akif'in tasvirini yaptığı Asım'ın nesli olarak burada toplandık. Devletimizin barış için yaptığı tüm çalışmaları sabote ve suiistimal ederek, her gün ardı arkası kesilmeyen şehit haberleriyle güne uyanışımıza sebep olan kokuşmuş terör zihniyetini destekleyen bildiri paçavrasının altında imzası bulunan sözde akademisyen kılığına bürünmüş entelektüel magandalara sesleniyoruz” dedi. 

Süper gücü
Alişan, “Kurtuluş Savaşında imkansız denileni başarmış olan atalarımızın kanını temsil eden Türk bayrağı ve tüm dünyayı titrettiğimizin ifadesi olan İstiklal Marşımızın kurulabilecek tüm cümleleri ve tepkileri fazlası ile vurguladığını düşünüyoruz. Zaferleri ile dönemin süper gücü denilen uluslara unutulmasının mümkün olamayacağı bir ders veren ecdadın torunları olarak Sakarya Üniversitesinden burada olduğumuzu unutmamamız gerektiğini hatırlatıyoruz. Bir an önce yaptığınız hatanın ciddiyetine varmanızı bekliyoruz. Biz Asımın nesli adaletin tecellisini bekliyoruz" dedi.
 

14 Ocak 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1768 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU