Çiloğlu’na Kimya Laboratuvarı16 Ocak 2016, Cumartesi

Tören düzenlendi
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin katkılarıyla yapılan laboratuvar hizmete açıldı. Açılışa Birlik Başkanı Hasan Alişan ve beraberindeki oda başkaları ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, şube müdürleri ve Erenler eğitim bölgesi okul müdürleri; Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi alanında hizmet vermek üzere hazırlanan laboratuvarın açılışı nedeniyle okulda düzenlenen etkinliğe katıldılar.

Eğitim niteliği
İlk olarak Okul Müdürü Alim Oktar ve Müdür Yardımcısı Esin Yalçin tarafından okulda bulunan mesleki eğitim alanları ve faaliyetleri hakkında kısa bir brifing alan SESOB Başkanı Hasan Alişan ve oda başkanları, toplantıda mesleki eğitimin niteliğini arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Fikir alışverişi
Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, okulda düzenlenen toplantıda yapılan fikir alışverişinin, meslek örgütleriyle meslek okulları arasında daha yakın bir ilişki kurulmasının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne katılımlarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Uygulamalı eğitim
Toplantıdan sonra, Kimya Teknolojisi Alanı öğrencilerine uygulamalı eğitim vermek üzere, tasarımı bölüm öğretmenleri tarafında yapılan kimya laboratuvarının kurdelası kesilerek hizmete açıldı.
 

Bu haber toplam 1049 defa okundu.