Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Çiloğlu’na Kimya Laboratuvarı


Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kimya laboratuvarı açıldı.

Tören düzenlendi
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin katkılarıyla yapılan laboratuvar hizmete açıldı. Açılışa Birlik Başkanı Hasan Alişan ve beraberindeki oda başkaları ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, şube müdürleri ve Erenler eğitim bölgesi okul müdürleri; Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi alanında hizmet vermek üzere hazırlanan laboratuvarın açılışı nedeniyle okulda düzenlenen etkinliğe katıldılar.

Eğitim niteliği
İlk olarak Okul Müdürü Alim Oktar ve Müdür Yardımcısı Esin Yalçin tarafından okulda bulunan mesleki eğitim alanları ve faaliyetleri hakkında kısa bir brifing alan SESOB Başkanı Hasan Alişan ve oda başkanları, toplantıda mesleki eğitimin niteliğini arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Fikir alışverişi
Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, okulda düzenlenen toplantıda yapılan fikir alışverişinin, meslek örgütleriyle meslek okulları arasında daha yakın bir ilişki kurulmasının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne katılımlarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Uygulamalı eğitim
Toplantıdan sonra, Kimya Teknolojisi Alanı öğrencilerine uygulamalı eğitim vermek üzere, tasarımı bölüm öğretmenleri tarafında yapılan kimya laboratuvarının kurdelası kesilerek hizmete açıldı.
 

16 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1030 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU