Günün Tarihi:18 Ocak 2021

100. TIR AK GENÇLİK’TEN


Sakarya’dan Suriye’ye 100. Yardım tırı dün yola çıktı. AK Parti İl Gençlik Kolları ve İHH ortaklığında gerçekleştirilen kampanya ile 25 ton kömür yola çıktı.

Gençlik kolları
AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ve 16 İlçe Gençlik Kolları, İHH İnsani Yardım Vakfı ile ortaklaşa Suriye’de zulüm gören Türkmenlere bir TIR dolusu kömür yardımı gönderdi. Yardım TIR’ı, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, İHH Sakarya Temsilcisi Sebahattin Aydın, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Fevzi Kılıç ve çok sayıda partilinin katılımı ile gönderildi.

25 ton kömür
Sakarya’dan Suriye’ye 100. Yardım tırının AK Parti Gençlik Kolları’nın gerçekleştirdiği çalışma sonucunda gönderildiğini söyleyen İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi Başkanı Sabahattin Aydın, “ Tırımızda 25 ton kömür bulunuyor. Suriye’nin içerisinde ve Bayırbucak bölgesindeki çadır kentlere gidecek bu yardımlar. Oradaki insanlar bu soğuk kış günlerinde bu yardıma muhtaç durumdaydılar. Ben onlar adına Ak Parti Teşkilatına ve İl Gençlik Kolları Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ocak ayında Sakarya’dan Suriye’ye gidecek olan 6. yardım tırı bu. Sakarya bu anlamda duyarlı davranıyor” dedi.

İş birliği
Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş ise, “ Yusuf Kaplan Hocamız nasıl bir gençlik olması gerektiğini tasvir ederken ‘insanlığın sorunları ile hem dert olan ümmetin sorunları ile hem dost olan, ülkenin ve milletin sorunları ile de hem hal olan bir gençlik istiyoruz’ diyor. Yusuf Demir Başkanımızdan Allah razı olsun. Böyle bir çalışma yaptığı için. İHH sayesinde zaten bizlerin de görevleri kolaylaşıyor ve sadece iş birliği yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sessiz yığın
Çalışmaları için Gençlik Kolları Başkanına ve yönetimine teşekkür eden Milletvekili Ali İhsan Yavuz , “ Biz sessiz yığınların sesi olduğumuz iddiası ile bugünlere geldik. Gerçekten hem coğrafyaya karşı hem de tüm insanlığa karşı önemli sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızın bilinci içerisinde Gençlik Kollarımız da hareket etti. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Dertlerini
İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “ Dünya’da imar etmek isteyenlerle ifsat etmek isteyenler arasında bir mücadele var. Allah’a şükür ki, bizim AK Parti teşkilatlarımız ve İHH Dünya’yı imar etmek isteyen ekipleriz. Dünya’da huzuru ve barışı sağlamak için çabalıyoruz. Bu yardımlar oradaki kardeşlerimizin dertlerini bir nebze olsun dindirecekse biz bununla mutlu oluruz. Yardımlarımız devam edecek. İl teşkilatı olarak yeni tırlarımız da yola çıkacak. Yardımlar gelmeye başladı ve ciddi bir ilgi var” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yardım tırı Suriye’ye doğru yola çıktı.

17 Ocak 2016 , Pazar Bu haber toplam 1010 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU