Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Değer katacak


Sapanca’ya artı değer katacak ve ilçe turizm vizyonunu daha yetkin düzeye çıkaracak olan Sapanca Turizm Fakültesi binasında çalışmalar hızla devam ediyor.

Tamamlanıyor

Aylık planlama esaslarına göre adım adım yapılacak çalışmalarla 2016-2017 eğitim döneminde öğrenci kabulüne başlanacak olan binada, bugünlerde sona erdirilecek çalışmalarla binanın ısıtma ve havalandırma sistemindeki teknik donanım kontrolleri yapılarak, sistem iyileştirmesi tamamlanıyor. Binada ısıtma ve havalandırma sisteminin tavandan olması nedeniyle, tüm binada bulunan ve sınıf olarak hazırlanan mekanlardaki donanımları elden geçirip, tavan döşemelerinde usulüne uygun ve teknik olarak işlevsel olarak karo tavanlıkların montaj çalışması gerçekleştiriliyor. Doğalgaz kullanımına uygun olarak elektrik tesisatında da revize edici çalışmaları sürdüren Sapanca Belediyesi, bina teknik altyapısını güçlendirdikten sonra sınıfların ve diğer idari mekanların kullanımlarına göre elden geçirilmesini sağlayacak.

Ön plana çıkaracak
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, fakülte binasındaki tüm iyileştirmelerin, montajların ve teknik kontrollerin tamamen Sapanca Belediyesi tarafından yapılıp, Sakarya Üniversitesi’ne tamamlanmış olarak teslim edileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmazer, 2016 yılı ikinci yarısından itibaren Sapanca’da turizm düşüncesinin tam anlamıyla ilçe nezdinde ön plana çıkacağını belirtti.

Artı değer katacak
İlçe genelinde, her fırsatta Turizm Fakültesi bağlamında esnaf, halk ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişime geçtiğinde fakültenin bizzat kişisel çabalarıyla Sapanca’ ya getirilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyulduğunu devamlı olarak tespit ettiğini ve gözlediğini açıklayan Başkan Yılmazer: “İnşallah Turizm Fakültemiz öğrenci kabulüne başladığında hep birlikte göreceğiz ki ilçemizin sosyal ve ekonomik anlamda yeni bir ivme kazanacaktır. İlçe toplum hayatımız, akademik düzeyde bir eğitim kurumuyla sosyal ve ekonomik anlamda zenginleşecektir. Sapanca Turizm Fakültesi, inanıyorum ki yıllar sonra bir ilk olarak Sapanca’ya yeni bir artı değer katacaktır” dedi.

20 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 796 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU