Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Sömestr tatilinde Umre’ye gittiler


Adapazarı’nda öğrenci, öğretmen ve velilerin de aralarında bulunduğu 38 kişi, yapılan dualarla birlikte Umre’ye uğurlandı.

38 Umreci
Adapazarı’nda 15 günlük yarıyıl (sömestr) tatilini kutsal topraklara yolculuk yaparak geçirmek ve dini vazifelerini yerine getirmek için  öğrenci, öğretmen ve velilerin de aralarında bulunduğu 38 kişi, Çubukçu Turizm kafilesiyle Umre’ye gönderildi. Yatsı namazı sonrası Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nde yapılan dualarla yola çıkan öğrenci, öğretmen ve veliler, 10 gün Mekke, 4 gün Medine’de kalarak, kutsal toprakları karış karış ziyaret ederek, ibadetini yerine getirecek. Çocuklarının küçük yaşta Umre’ye gitmelerinden dolayı büyük sevinç içerisinde olduklarını dile getiren veliler ise, bu ziyarette çocuklara eşlik edecek olmalarının ayrı bir zevk olduğunu vurguladı.


10 günlük program
Çubukçu Turizm Yetkilisi Murat Yapan, bugün yarıyıla girerek, sömestr tatilini kutsal topraklarda geçirmek isteyen 38 öğrenci, öğretmen ve velimizi Umre’ye yollamanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek; “Ülkemizde birkaç yıldır öğretmen ve öğrencilere yönelik teşvik söz konusu. Şu anda da öğretmen ve öğrencilerimizden ziyarete katılanlar var. Ben özellikle velilere şunu tavsiye ediyorum. Başarılı öğrencileri umre ile ödüllendirme cihetine gidelim. Bizim kültürümüzde hac ve umrenin ileriki yaşlara münhasır anlayışı var. Hâlbuki bu ziyaretten öğrenciler başta olmak üzere büyük küçük herkesin alacağı çok şey var diye düşünüyorum" dedi. Yapan ayrıca, 28 Ocak’ta da 26 öğretmen ve öğrenciden oluşan grubu da 10 günlük program çerçevesinde Umre’ye yollayacaklarını hatırlattı.

25 Ocak 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1150 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU