Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Eski dekan Seçkin vefat etti


İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı Sakarya Devlet Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde 1982-1992 yılları arasında dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. İnal Seçkin vefat etti.

Özverili
Prof. Dr. İnal Seçkin’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirten SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “12 Eylül sonrasında dekanlık yapan İnal Seçkin, o dönemin bütün olumsuzluklarına rağmen, görevi süresince hem bireyleri, hem de kurumu bu atmosferin dışında tutmuş, adil, dürüst, şeffaf ve özverili bir yönetim sergilemiştir. Vefatı Sakarya Üniversitesi ailesini derinden üzmüştür” dedi.


‘Dürüst-tarafsız’
SAÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Altundal da; “Prof. Dr. İnal Seçkin Hocamız’ın 1982-1992 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı yaptığı yıllarda ben de kendisinin Dekan Yardımcılığı görevini yürüttüm. 1980 sonrası çalkantılı dönemi dürüst, tarafsız ve çalışanlarını kucaklayan yapısı sayesinde hiç yara almadan atlatmamızda büyük katkısı olmuştur. Vefatından derin bir üzüntü duydum” dedi.

‘Çok değerli’
SAÜ Mühendislik Fakültesi eski Dekanı ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Fevzi Yılmaz, “İTÜ SMF Dekanlığı yapmış çok değerli Hocamız Prof. Dr. İnal Seçkin’in ebediyete intikal ettiğini, bu dünyadan göçtüğünü büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Bize çok emeği geçmiştir o sevgili dekanımızın, büyüğümüzün. İncitmezdi, katlanırdı ve hep tebessüm ederdi” diye konuştu.

27 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1200 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU