Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Kaliteli suya kavuştular


Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Yeşilyurt Grup Köyleri İçmesuyu Projesi yapım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Tamamlandı
Çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan SASKİ Müdürü Rüstem Keleş, “Tüm mahallelerimizi sağlıklı ve temiz içmesuyu ile buluşturuyoruz. Hendek’e bağlı Şeyhler ve Çobanyatak mahallelerine Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisimiz’den su ulaştırmak için yeni bir proje geliştirmiştik. Hamdolsun bölgede başlattığımız çalışmalarımız tamamlandı. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.


‘Hayırlı olsun’
Tamamlanan proje ile Yeşilyurt Arıtma Tesisi’nin kapasitesini daha da arttırdıklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Proje kapsamında Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nden arıtılan sağlıklı içmesuyunu, 4 bin 500 metre uzunluğundaki hatla Şeyhler ve Çobanyatak mahallelerine ulaştırdık. Proje ile bölgede yağışlı dönemlerde bulanıklık ve yaz aylarında yaşanan su yetersizliği tarihe karışacak. İnşallah çalışmalarımız kapsamında içmesuyu sorunu yaşayan bir mahalle bırakmayacağız. Bölgede yaşayan hemşerilerimiz uzun yıllar içmesuyu sorunu yaşamayacak. Bizim hedefimiz hemşerilerimizin çeşmelerine daha sağlıklı ve kaliteli içmesuyu ulaştırmak. Tamamlanan projemiz bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

27 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 807 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU