Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Mobil RAM hizmette


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir ilke daha imza atarak, Mobil RAM uygulamasının öncüsü oldu. Uzak ilçelerden İl merkezindeki RAM’lara büyük zorluklar içerisinde ulaşmaya çalışan engelli çocuklarımız ve ailelerini bu sıkıntılardan kurtaracak “Mobil R

Özel eğitime muhtaç çocuklar ile örgün eğitime devam eden çocukların durumlarının incelenmesi- tanılanması amacıyla il merkezindeki Rehberlik Araştırma Merkezlerine (RAM) büyük zorluklarla gelen öğrenci ve ailelerine kolaylık sağlamak amacıyla RAM hizmetleri “MOBİL RAM” şekliyle hizmet verecek. İlk olarak Erenler RAM bölgesine bağlı uzak ilçelerden Geyve ve Pamukova da bulunan bireyler için Geyve ilçesinde randevular tertiplenip tanılama ve inceleme çalışmaları başlatıldı.  İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Bu projemiz ile çocuklarımızın ve ailelerimizin uzak mesafeden büyük zorluklarla İl merkezindeki RAM’lara ulaşmalarının önüne geçmiş bulunmaktayız. Genel olarak İl merkezinde bulunan 3 Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) bünyesinde yıllık 3 bin 550 kadar bireye inceleme ve tanılama hizmeti vermekteyiz. Bu uygulamamız ile özellikle bedensel engelli bireylerin ve küçük yaştaki çocuklarımızın il merkezlerine götürülmesi zorluklarını ortadan kaldırdık” dedi. 

28 Ocak 2016 , Perşembe Bu haber toplam 807 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU