Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Sanayi tezleri artacak


Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğretim üyeleri, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Özsert’i makamında ziyaret etti.

Ön plana
Prof. Dr. Özsert’e yeni görevinde başarılar dileyen ve hayırlı olması dileklerini sunan Fakülte öğretim üyeleri, yeni dönemde yapılacak çalışmalar üzerinde görüşlerini paylaştılar. Yapılan söyleşide sektörle işbirliğini kuvvetlendirmek ve sanayi odaklı tezlerin arttırılması ön plana çıktı.

İşbirliği çerçevesi
Yeni dönemde sanayi odaklı tez çalışmaları önceliğinde bazı ek faaliyetler yürütüleceğini belirten Prof. Dr. Özsert, tüm fakültelerle işbirliği içerisinde ortak çalışmaların gerçekleştirileceğini söyledi.

Önemli mesafeler
Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, proje odaklı eğitimi benimseyen Teknoloji Fakültesi’nin, sanayi ile işbirliği içinde lisans ve lisansüstü projeler gerçekleştirerek önemli bir mesafe kat ettiğini söyledi.

Değerli olan
Sakarya’daki kamu kurumları ve STK’larla birlikte Teknoloji Fakültesi arasında önemli bir sinerji yakalandığını ifade eden Prof. Dr. Sarıbıyık, katma değeri olan tezlerin günümüzde daha da önem kazandığını, bu anlamda Fakülte olarak sanayinin yaşadığı problemlerin çözümüne yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Misyon üstleneceği
Prof. Dr. Sarıbıyık, sektörle buluşma günleri, SAGİF fuarları, Sinerji Çalışmaları gibi önemli etkinliklere imza atan Teknoloji Fakültesi’nin sektörle kurduğu bu olumlu işbirliğinin, bu anlamda önemli bir misyon üstleneceğini de kaydetti.

28 Ocak 2016 , Perşembe Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU