Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Bayanların gözdesi HEM


Adapazarı Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bayanların en gözde merkezi haline geldi. 2 bin 700 çeşit kursuyla bugüne kadar 25 bin 500 kursiyer ile öğrenim aldı.

2 bin 700 kurs
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eba Müslüm Çat, eğitim merkezindeki kursların sayısı ve öğrencileri hakkında, “Geçtiğimiz sene 311 farklı meslek alanı ile ilgili kurs açtık. Yaklaşık 2 bin 700 çeşit kursumuz var. Vatandaşımızın istediği tüm kursları burada açabiliyoruz. Şuan da kurslarımız devam ediyor. 725’inci kursu bu dönem açtık.  Geçen yıl kurs sayımız bin 2857’di.  Tüm kurslarda 25 bin 500 kursiyerimiz vardı ve sadece kurs hizmeti değil 4 bin 500 de açık öğretim, ortaokul ve lise öğrenimi gören kursiyerlerimize de hizmet veriyoruz” dedi.

Sosyal etkinlikler
Müdür Çat, “Bizim sosyal, kültürel, sportif ve mesleki kurslarımız da var vatandaşlarımız çoğunlukla bize mesleki kurslarda müracaat ediyorlar. Herhangi bir şekilde mesleği olup da yeni bir meslek kazanmak isteyen veya işsiz olup da, yeni bir meslek edinmek isteyen kişiler bizlere müracaat ediyor. Müracaatlar sonucu yeni meslek sertifikaları verip, buradan mezun ediyoruz. Böylelikle çalışma hayatına atılabiliyorlar” dedi. 

Kurslar ücretsiz
Çat, “Vatandaşımıza en güzel hizmeti nasıl verebiliriz halk eğitimin verdiği hizmetlerden vatandaş nasıl faydalanır daha çok faydalansın diye biz burada mücadele ediyoruz yeter ki bize kurs taleplerinde bulunsunlar. Biz elimizden geldiği kadar onlara yeni kurslar yeni meslekler açmak istiyoruz. Ayrıca mesleki boyutuyla değil, sosyal ve kültürel kurslarımızda var. Ücretsiz olan tüm kurslarımıza gösterilen ilgi bizi mutlu ediyor” dedi.

28 Ocak 2016 , Perşembe Bu haber toplam 865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU